Sam Long: „Jestem gotowy na start w Enea IRONMAN 70.3 Gdynia!”

Dodane przez lukasz - wt., 08/02/2022 - 12:50
Już w najbliższą niedzielę wielkie święto triathlonu w ramach Enea IRONMAN Gdynia. W 10. edycji zawodów nie zabraknie ogromnych emocji, rewelacyjnej atmosfery oraz walki o realizację marzeń. Fantastycznie zapowiada się również wyścig z udziałem zawodników PRO, których faworytem jest Amerykanin Sam Long.

Rozpoczęło się wielkie odliczanie do Enea IRONMAN Gdynia. Już od najbliższego piątku w Gdyni czuć będzie atmosferę triathlonowego święta. Kulminacja wydarzeń nastąpi oczywiście w niedzielę, gdy swoją rywalizację rozpoczną zawodniczki i zawodnicy startujący w Enea IRONMAN Gdynia oraz Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Tradycyjnie na dystansie „połówki” rywalizować będą triathloniści i triathlonistki PRO. Na liście startowej jest w sumie ponad 50 nazwisk, w tym czołowi zawodnicy i zawodniczki na świecie. Bez wątpienia głównym faworytem rywalizacji wśród mężczyzn będzie Sam Long. Amerykanin ma 26 lat, a na swoim koncie posiada już wicemistrzostwo świata w zawodach IRONMAN 70.3 wywalczone w 2021 roku, a do tego jedenaście razy stawał na podium zawodów serii IRONMAN, w tym aż 6 razy wygrywając.

Sam Long, uczestnik Enea IRONMAN 70.3 Gdynia
Nie jestem pewien, czy widzę siebie w roli faworyta Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Na liście są zdecydowanie inni, bardzo dobrzy zawodnicy. W 100% wiem, że mogę wygrać, ale nie chcę też popadać w samozadowolenie. Do każdych zawodów podchodzę z pokorą i szanuję konkurencję. Wolę myśleć o sobie jak o „czarnym koniu” i tak robię przed każdym wyścigiem. Jak wiele osób wie, jestem w trakcie mojej europejskiej trasy, dzięki czemu miejsca stale się zmieniają i jestem w różnych środowiskach treningowych. Właśnie startowałem w Alpe d'Huez na wysokości i wielu wzgórzach. Ostatni tydzień będę na poziomie morza i będę mógł wykonać trening o wysokiej intensywności. Na papierze plan wygląda bardzo dobrze i powinienem być przygotowany do wspaniałego wyścigu w Gdyni. Moje starty w Europie nie będą kompletne bez wygranej, a Enea IRONMAN 70.3 Gdyni, to moja ostatnia szansa. Jestem więc gotowy na ten wyścig!

 

 

W walce o zwycięstwo na pewno będzie się również liczył Tim Reed. Australijczyk to doświadczony zawodnik, którego największym osiągnięciem pozostaje mistrzostwa świata IRONMAN 70.3 wywalczone w 2016 roku. W swojej bogatej karierze ponad 20 razy stawał na podium wyścigów na dystansie „połówki” IRONMAN.

W gronie faworytów jest również Duńczyk Thor Bendix Madsen. Młody, 23 letni zawodnik tylko raz do tej pory stanął na podium zawodów z serii IRONMAN 70.3. W ubiegłym roku był trzeci podczas rywalizacji na hiszpańskiej wyspie Lanzarote. W 2022 był 15. w zawodach na Majorce oraz 5. w Elsinore.

Szans na zwycięstwo będą również szukali polscy zawodnicy. Przykład Roberta Wilkowieckiego, który kilka tygodniu temu wygrał w Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw pokazał, że gospodarze mogą pokusić się o niespodziankę. W sumie na liście startowej jest pięcioro Polaków: Bartosz Banach, Kacper Stępniak, Jacek Krawczyk, Piotr Ławicki oraz Miłosz Sowiński.

Nie mniej emocjonująco zapowiada się rywalizacja kobiet PRO. W tym przypadku nieco większe szanse na zwycięstwo mają reprezentantki Polski, których jest trójka: Ewa Komander, Aleksandra Jędrzejewska oraz Paulina Kotfica. Wzrok kibiców będzie skupiony na tej ostatniej, która w połowie czerwca wygrała rywalizację podczas Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw. Pomimo wysokiej formy i największego sukcesu w karierze, Paulina Kotfica zapowiedziała, że to jej ostatni sezon startów.

Paulina Kotfica, uczestniczka Enea IRONMAN 70.3 Gdynia
Decyzja została już podjęta. Pomimo tego sukcesu nie zamierzam jej zmieniać i nie będę już ścigać się wyczynowo. Będę trenować dla siebie. Czekają na mnie moje dzieci i teraz będę miała dla nich więcej czasu.

 

 

Z triathlonistek zagranicznych startujących w Gdyni warto zwrócić uwagę na Szwedkę Sarę Svensk, Dunkę Maję Stage Nielsen, czy Niemkę Janę Uderstadt, która kilka tygodni temu była 4. w zawodach Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw.

Początek rywalizacji zawodniczek i zawodników PRO na dystansie IRONMAN 70.3 zaplanowano w niedzielę o godz. 9:30 na Plaży Miejskiej w Gdyni. Finisz zwycięzcy spodziewany jest około godz. 13:00.

SPONSOR TYTULARNY

PARTNER GŁÓWNY

SPONSOR OFICJALNY

SPONSORZY

PARTNERZY MEDIALNI