Rok partnerstwa na drogach. Kampania społeczna IRONMAN Poland z udziałem Piotra Zelta

Dodane przez karol@sportevo… - wt., 06/18/2024 - 20:49
Rusza kampania społeczna przygotowana przez organizatorów IRONMAN Poland, której celem jest zwrócenie uwagi na kwestię bezpieczeństwa na drogach, a w szczególności bezpiecznego wyprzedzania rowerzystów przez kierowców samochodów. Twarzą kampanii został aktor telewizyjny i teatralny Piotr Zelt.

Sezon rowerowy w Polsce rozkręcił się już na dobre, a na drogach pojawiło się wielu kolarzy. To dobry moment, żeby zachęcić kierowców i użytkowników jednośladów do budowania partnerskich relacji. W ramach toczącej się kampanii społecznej będziemy informować, edukować i przypominać uczestnikom ruchu drogowego, że przestrzeganie przepisów, cierpliwość, wzajemny szacunek i życzliwość to czynniki, które mają istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa. Wierzymy, że kultura osobista tworzy kulturę jazdy, a co za tym idzie bezpieczeństwo na drodze.
Michał Drelich, dyrektor zawodów IRONMAN Poland

W ramach kampanii powstał specjalny spot promujący bezpieczne wyprzedzanie kolarzy na drogach, w którym wystąpił popularny aktor telewizyjny i teatralny Piotr Zelt.

Sam jestem zapalonym kolarzem i niejednokrotnie byłem uczestnikiem lub świadkiem niebezpiecznych zachowań na drodze zarówno kierowców, jak i rowerzystów. A potrzeba tak niewiele. Wystarczy zachować 1,5 metra odległości podczas wyprzedzania. Ta kampania to także apel do kolarzy, żeby jeździli jeden za drugim, a nie całą szerokością drogi oraz pokazywali za pomocą gestów, jaki manewr planują wykonać. I przede wszystkim, by zawsze ubierali kaski.
Piotr Zelt

Na potrzeby kampanii powstał także filmik edukacyjny, w którym Piotr Zelt prezentuje najpopularniejsze gesty kolarskie. 

Liczymy, że ten film pomoże kierowcom lepiej zrozumieć i przewidzieć zachowania kolarzy na drodze, a tym samym ograniczy ryzyko kolizji. W ramach „Roku partnerstwa na drogach” będziemy ponadto umieszczać dodatkowe oznakowanie informujące o zasadach bezpiecznego wyprzedzania na popularnych trasach kolarskich w miastach, w których odbywają się imprezy IRONMAN Poland.
Michał Drelich

SPONSOR TYTULARNY

PARTNER GŁÓWNY

SPONSOR OFICJALNY

SPONSORZY

PARTNERZY MEDIALNI