Paulina Klimas i Dawid Mielke wygrywają Sprint Triathlon Gdynia!

Dodane przez lukasz - sob., 08/07/2021 - 09:14
Paulina Klimas zwyciężyła w rywalizacji kobiet, a Dawid Mielke był najlepszy wśród mężczyzn podczas Sprint Triathlon Gdynia.

Zwycięzca Sprint Triathlon Gdynia bardzo dobrze rozpoczął rywalizację. Dawid Mielke do samego początku trzymał się w czołówce. Już pierwszy etap czyli pływanie na dystansie 750 metrów ukończył jako lider wyścigu, z czasem 10:04. Rewelacyjnie spisał się również podczas jazdy na rowerze. Trasę o długości 20,6 km przejechał w 29:39. Nie miał sobie równych także podczas biegu na 5 km - czas 17:20. W sumie na mecie zameldował się po 1 godzinie 1 minucie oraz 47 sekundach.

Dawid Mielke
Dawid Mielke, zwycięzca Sprint Triathlon Gdynia
To jest mój debiut w Gdyni, w konkurencji Sprint Triathlon Gdynia, ale już kilka lat temu startowałem tu w Aquathlonie. Można więc powiedzieć, że przez Aquathlon w Gdyni, doszedłem do zwycięstwa w Sprint Triathlon Gdynia. Jestem bardzo zadowolony z wygranej, bardzo fajna trasa, super sympatyczni ludzie, fantastyczny doping na trasie. Będę tu wracał co roku, bo impreza jest naprawdę świetna.

Jako drugi na mecie zameldował się Maciej Chmura z czasem 01:03:30. Na najniższym stopniu podium uplasował się Krzysztof Owczarek, który ukończył rywalizację z czasem 01:03:57.

Najszybszą kobietą w Sprint Triathlon Gdynia okazała się Paulina Klimas, która linię mety przekroczyła z czasem 01:05:34.

Paulina Klimas
Paulina Klimas, zwyciężczyni Sprint Triathlon Gdynia
Tak naprawdę jestem tutaj na wakacjach. Wystartowałam dla zabawy. Nie powiem, że to był najlżejszy wyścig. Były ciężkie warunki i mocno wiało.

Drugie miejsce w kategorii kobiet zajęła Paulina Kotfica (01:09:22), a trzecie Natalia Rypel (01:10:31).

Sprint Triathlon Gdynia ukończył również Bartosz Matusiewicz, to pierwszy w historii tych zawodów, triathlonista z zespołem Downa.