Odpowiadamy na Wasze pytania #2

Dodane przez lukasz - czw., 12/16/2021 - 10:12
Druga sesja Q&A IRONMAN Poland 2022 przeszła do historii. Dziękujemy wszystkim za pytania zadawane na portalach społecznościowych IRONMAN Poland. Wszystkie Wasze uwagi pozwalają nam stale podnosić poziom organizowanych eventów. Poniżej znajdziecie już konkretne pytania oraz odpowiedzi z sesji, która odbyła się we wtorek 14 grudnia. Kolejna sesja Q&A już 25 stycznia 2022 r.

Czy start w pływaniu będzie taki sam jak w zeszłym roku, czy będzie to start masowy?

Start pływania będzie odbywał się tak samo, jak w zeszłym roku. Tak jak we wszystkich wyścigach IRONMAN będziemy mieli do czynienia z formułą „Rolling start”. Taka formuła startu jest dużo bezpieczniejsza. Zapewnia, szczególnie mniej zaawansowanym zawodnikom, dużo komfortu szczególnie na początkowym etapie. Ten typ startu praktycznie eliminuje tzw. pralkę. Również z ankiet, które wypełniacie po każdym wyścigu wynika, że formuła rolling start to coś, co praktycznie wszyscy chwalicie i chcecie utrzymać w kolejnych wyścigach.

W przyszłym roku powrócimy do stref startowych, określonych w zależności od przewidywanego czasu pływania, które pozwolą Wam ustawić się w konkretnym miejscu w stosunku do innych zawodników. Oczywiście liczymy na Waszą racjonalność i uczciwe podejście do waszych możliwości. Jeżeli mimo to ktoś ustawi się w złej strefie, zbyt mocna grupa może przepłynąć po takiej osobie, jak i osoba, która ustawi się za bardzo z tyłu, może przepłynąć po grupie wolniejszej. Dlatego starajcie się rzetelnie oszacować czas pływania.

Bardzo istotną sprawą jest to, że w age grupach amatorskich obowiązuje czas netto czyli niezależnie kiedy wyjdziecie do wody, pomiar czasu rozpoczyna się wraz z przekroczeniem bramy startu i wejściem do wody. Wyłącznie dla zawodników pro start jest masowy i obowiązuje czas brutto.

Jak otrzymam swoje rzeczy z T1, kiedy skończymy daleko od nich?

W związku z oddalonymi od siebie strefami T1 i T2 na wyścigu w Warszawie, analogicznie do IRONMAN Frankfurt, zorganizowaliśmy dla Was transport zarówno rzeczy, które po pływaniu zostawiacie w T1, jak i wszystkich rzeczy zostawionych w depozycie przed startem. Po zakończeniu wyścigu rzeczy z T1 będą do odbioru w T2, a depozyt będzie można odebrać w strefie finishera. Nie musicie się zupełnie przejmować co się z nimi dzieje. Ta robota należy do nas. W związku z oddaleniem strefy T1 i T2, na trasie kolarskiej będą poruszały się trzy samochody, które będą pomagały zawodnikom z defektami technicznymi. Obsługa w tych samochodach będzie zabierała zawodników z trasy. Większość z was nie będzie miała dostępu do telefonu w trakcie wyścigu, dlatego o fakcie zakończenia rywalizacji poinformujcie dowolnego wolontariusza, marshalla lub sędziego - taka osoba poinformuje obsługę samochodów technicznych, które pomogą Wam bezpiecznie znaleźć się w strefie mety.

Jak trudna jest trasa rowerowa IRONMAN Gdynia w porównaniu z innymi imprezami IM w UE?

Trasa w Gdyni nie jest tak trudna jak np. na wyścigu IRONMAN Lanzarote. Nie jest też płaska. Jest trasą pagórkowatą z kilkoma podjazdami, które nie przekraczają 8% i nigdy nie są dłuższe niż 2 km. Jak już pokonacie pierwszy podjazd i wjedziecie w teren poza miastem będziecie mieli do czynienia z tak zwanymi rolling hills, które dla wielu z was mogą być nawet lepszym wariantem profilu niż zupełnie płaska trasa, która nawet na sekundę nie pozwala wam odpocząć od kręcenia korbą. Tutaj po każdym nawet małym podjeździe jest delikatnie z górki. Pamiętajcie - zawsze startując z miejsca do którego wracacie będziecie mieli tak samo pod górę jak i z góry. Co bardzo istotnie w terenie poza Gdynią, trasa w dużej części przebiega przez tereny zalesione, co powoduje, że jest osłonięta od wiatru i słońca.

Pamiętajcie również, że w przyszłym roku trasę ulegnie delikatnej zmianie robimy to po to żebyście mogli rywalizować na trasie lepszej jakości oraz żeby trasa była jeszcze ciekawsza.

Na całej trasie pełnego dystansu IRONMAN jest 1200 m różnicy wzniesień. Na trasie dystansu 70.3 o podobnej trudności, Magnus Dittlev złamał na tej trasie 2 h co dało średnią powyżej 45 kilometrów na godzinę, a Daniela Ryf zapytana o trudność trasy powiedziała – „lekkie pagórki, całość przejechałam na dużym blacie”.

Oczywiście profil tej trasy powoduje że im zawodnik jest mocniejszy na rowerze tym mniej poczuje jej profil. Czas na trening :)

Czy możemy na mapach tras zaznaczyć lokalizacje punktów odżywczych?

Oczywiście, takie punkty oznaczymy i dokładnie omówimy w trakcie prezentacji tras na konferencji IRONMAN Poland, która odbędzie się 11 stycznia 2022 r. Przejrzyście określimy, jak będzie wyglądała każda strefa żywienia, zarówno na rowerze jak i na biegu. Czytelnie oznaczymy miejsca z wodą, isotonikiem, batonami, żelami oraz innymi rzeczami. Nowością w 2022 r. będzie Special Needs Bag, który pozwoli wam na umieszczenie na trasie waszych rzeczy, do których chcielibyście mieć dostęp, zarówno na etapie rowerowym jaki biegowym. Nie później niż osiem tygodni przed wyścigiem podamy markę partnera nutrition, który będzie was wspierał na trasie. Uchylając rąbka tajemnicy - jesteśmy w trakcie finalizowania rozmów z partnerem nutrition i mamy nadzieję, że już w pierwszym kwartale 2022 r. przekażemy, kto będzie wspierał was w wyścigu.

Czy możecie przybliżyć zasady przyznawania slotów ? Może moglibyście przeznaczyć jeden na losowanie wśród wszystkich finisherów… moje szanse wzrosłyby kilkukrotnie

Zasady przyznawania slotów na Mistrzostwa Świata są określane przez The IRONMAN Group. Ilość slotów w każdej kategorii jest uzależniona od ilości osób startujących w danej kategorii w konkretnym wyścigu. Im kategoria jest bardziej oblegana, tym więcej jest slotów w danej kategorii. W procedurze roll down, czasami osoby spoza pierwszej dziesiątki w danej kategorii, mogą uzyskać slot na Mistrzostwa Świata. Zmiana ilości slotów w kategorii może również zmieniać się w przypadku, gdy w innej kategorii nie zostaną rozdysponowane sloty.

Warunkiem koniecznym jest pojawienie się na ceremonii wręczenia slotów. W przypadku przyznania slota, celem wykorzystania go należy zapłacić za slot bezpośrednio na ceremonii. W innym przypadku slot trafia do kolejnej osoby.

Trzecia opcja to opcja dla najbardziej wytrwałych. 12 startów na pełnym dystansie IRONMAN w karierze upoważnia nas do wejścia do puli losowania takiego slota. Szanse są bardzo bardzo duże - praktycznie każdy kto ukończy 12 wyścigów, jest w stanie uzyskać taki slot. Z opcji takiej można skorzystać raz w sportowym życiu.

Niestety zgodnie z sugestią w pytaniu, nie będzie możliwości zrobienia losowania slota wśród wszystkich finiszerów w Gdyni.

Jak wygląda kwestia wykupienia ubezpieczenia od rezygnacji? Gdzie można to ogarnąć ?

Bardzo istotną sprawą jest to, że ubezpieczenie można kupić wyłącznie w trakcie rejestracji na wydarzenie. Ubezpieczenie nie pozwala wam odzyskać opłaty startowej bez podania przyczyny dlaczego rezygnujecie.

Ubezpieczenie gwarantuje zwrot opłaty startowej np. z powodu kontuzji lub choroby, udokumentowaną zaświadczeniem lekarskim. Zwrot opłaty może również nastąpić w innych przypadkach określonych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia .

Ubezpieczenie nie daje możliwości uzyskania zwrotu opłaty bez podania przyczyny.

Dziękujemy za wszystkie pytania i już zapraszamy na kolejną sesję Q&A IRONMAN Poland #3 zaplanowaną na 25 stycznia 2022 r. Czekamy na Wasze pytania.

SPONSOR TYTULARNY

PARTNER GŁÓWNY

SPONSOR OFICJALNY

SPONSORZY

PARTNERZY MEDIALNI