Rozpocznij przygodę z triathlonem na Sprint Triathlon Gdynia

Dodane przez karol@sportevo… - śr., 01/22/2020 - 14:40
Już ponad 1400 osób zgłosiło się do startu w tegorocznej edycji Enea IRONMAN 70.3 Gdynia – najważniejszej imprezie triathlonowej w kraju. Jako że dystans 1,9 km pływania, 90 km jazdy rowerem i 21,1 km biegu nie dla każdego może wydawać się osiągalny, triathlonowy weekend w Gdyni ma też w swojej ofercie coś dla początkujących miłośników tego sportu. Sprint Triathlon Gdynia to idealna propozycja dla tych, którzy chcą na dobre złapać triathlonowego „bakcyla”.

Początek sierpnia, słoneczna Gdynia, wszechobecna atmosfera triathlonowego święta i finisz na gigantycznej mecie zlokalizowanej na środku gdyńskiej plaży. Czy można sobie wyobrazić lepsze warunki, aby zadebiutować w triathlonie i zakochać się w nim na lata?

Takie właśnie warunki stwarza Sprint Triathlon Gdynia – zawody towarzyszące Enea IRONMAN 70.3 Gdynia, rozgrywane w sobotę, w przeddzień głównej rywalizacji z udziałem zawodników z kilkudziesięciu krajów i najlepszych triathlonistów świata. Dystans sprinterski – 0,75 km pływania, 20 km roweru i 5 km biegu – już tak nie odstrasza, a możliwość poczucia atmosfery zawodów z legendarnego cyklu IRONMAN®, a także ich obejrzenia na żywo sprawia, że ciężko później przestać myśleć o triathlonie.

Potwierdza to Łukasz Zalewski, który gdyńskie zawody poznał już niemal z każdej strony:

- Wszystko zaczęło się od wolontariatu. Gdy jako wolontariusz stałem na mecie, dosłownie na własnej skórze czułem emocje zawodników kończących wyścig. Wtedy zrodził się pomysł, aby również spróbować – wspomina. – W 2017 roku zadebiutowałem w Sprint Triathlon Gdynia i można powiedzieć, że od tego momentu moje życie obróciło się o 180 stopni. Wbiegając na metę dostałem taki zastrzyk pozytywnej energii, że już po chwili byłem pewien, że w kolejnym roku stanę na starcie Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Tak też zrobiłem, a dalej sprawy potoczyły się w taki sposób, że dziś pracuję w firmie organizującej te zawody

 

- mówi Łukasz Zalewski, aktualnie Athlete Services Manager w agencji Sport Evolution

Co więcej, udział w Sprint Triathlon Gdynia można wziąć zarówno indywidualnie, jak i w trzyosobowej drużynie. To propozycja dla osób, które pływają, jeżdżą na rowerze lub biegają, ale nie łączą jeszcze ze sobą tych trzech triathlonowych dyscyplin. Wystarczy zebrać grupę znajomych i wspólnie przeżyć triathlonową przygodę. A jak potoczy się ona dalej? Nigdy nie wiadomo!

- Zachęcamy do zrobienia tego pierwszego kroku. Oczywiście, można porwać się od razu na główne zawody IRONMAN 70.3. Znamy mnóstwo osób, które tak zrobiły i nie żałowały. Ale weekend z Enea IRONMAN 70.3 Gdynia oferuje znacznie więcej, w tym zawody sprinterskie, które są doskonałym pierwszym krokiem na drodze do IRONMAN®

 

- przekonuje Piotr Jakóbik, dyrektor marketingu Enea IRONMAN 70.3 Gdynia

Rejestracja do startu w zawodach jest otwarta, a pakiety startowe sprzedają się w szybkim tempie. Zapisy na wszystkie dystanse prowadzone są w portalu SlotMarket.pl:

KALENDARZ WYDARZEŃ POLSKICH ZAWODÓW IRONMAN®

  • 1 lutego 2020 – Indoor Triathlon Warsaw ;
  • 9 lutego 2020 – Indoor Triathlon Gdynia;
  • styczeń-marzec 2020 – bezpłatne treningi spinningowe w Artis Wellness Club;
  • luty-marzec 2020 – Porozmawiajmy o triathlonie, czyli niedzielne brunche w Westin Warsaw;
  • 2-8 marca 2020 – obóz treningowy na Fuerteventura;
  • maj-czerwiec 2020 – treningi Zone3 Open Water Warszawa;
  • 13-14 czerwca 2020 – weekend 5150 Warsaw;
  • lipiec 2020 – treningi Zone3 Open Water Gdynia;
  • 31 lipca – 2 sierpnia – weekend Enea IRONMAN 70.3 Gdynia.

SPONSOR TYTULARNY

PARTNER GŁÓWNY

SPONSOR OFICJALNY

SPONSORZY

PARTNERZY MEDIALNI