Rodzinna sztafeta z chłopcem z porażeniem mózgowym wystartuje w Gdyni

Dodane przez lukasz - śr., 12/29/2021 - 12:14
Już 6 sierpnia podczas rywalizacji sprinterskiej w ramach Enea IRONMAN Gdynia zobaczymy rodzinną sztafetę w składzie: Maja, Malwina oraz Łukasz Malaczewscy. Zadaniem każdej z tych osób będzie pokonanie jednego etapu triathlonowej rywalizacji w tandemie z 13-letnim Aronem Kubajką, cierpiącym na dziecięce porażenie mózgowe.

Enea IRONMAN Gdynia to miejsce, gdzie spełniają się marzenia. O udziale w gdyńskich zawodach marzy Aron Kubajka. To 13-letni chłopiec, który od urodzenia, każdego dnia dzielnie walczy z przeciwnościami losu. Aron urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym, nigdy nie będzie w pełni samodzielny, ale pomimo swojej choroby chce cieszyć się życiem, zdobywać nowe doświadczenia i przekraczać kolejne bariery. Dzięki pomocy Łukasza Malaczewskiego oraz jego córek, Mai i Malwiny, Aron wystartuje na dystansie sprintu podczas Enea IRONMAN Gdynia. Tym sposobem spełnione zostaną aż dwa marzenia.

Łukasz Malaczewski, wielokrotny uczestnik Enea IRONMAN Gdynia
Nadchodzi nowy rok, a wraz z nowym rokiem, nowe postanowienia, cele i marzenia. Naszym wspólnym celem jest start podczas Enea IRONMAN Gdynia. Razem z moimi córkami, Mają i Malwiną, wystartujemy wspólnie w sztafecie. Od dawna o tym marzyliśmy i dlatego ten start będzie dla nas wyjątkowy. Jednak będzie również wyjątkowy z innego powodu. Zabieramy ze sobą w tę przygodę Arona, który cierpi na dziecięce porażenie mózgowe i jest fantastycznym chłopcem, aktywnym sportowo. Jego marzeniem jest start w Gdyni i chcemy pomóc mu spełnić to marzenie.

 

 

Łukasz Malaczewski to fizjoterapeuta, założyciel Fundacji FizjoTRIterapia. Follow your dreams, która promuje uprawianie sportu z dziećmi z niepełnosprawnościami. Wiele razy startował już w zawodach triathlonowych w tandemie, gdzie przez całą trasę samodzielnie odpowiadał za przemieszczanie się dziecka umieszczonego w specjalnym pontonie, a następnie w wózku przyczepionym do roweru lub pchanym podczas biegu.

Tym razem Łukasz Malaczewski będzie miał do pomocy swoje nastoletnie córki, Maję i Malwinę. Obie to utytułowane pływaczki. Swój sportowy talent potwierdziły, gdy kilka tygodni temu zdobyły w sumie aż 8 medali Mistrzostw Polski w kategorii do lat 16.

Maja Malaczewska
Moim zadaniem będzie pokonać pierwszą część sztafety, czyli popłynąć. Na co dzień pływam, ale pływanie z pontonem to nowe doświadczenie i super przygoda.

 

 

Druga cześć triathlonowej rywalizacji będzie należała do Łukasza Malaczewskiego, który będzie miał za zadanie przejechać dystans 20 km na rowerze z przyczepionym wózkiem, w którym będzie siedział Aron. Z ostatnim etapem zmierzy się Malwina Malaczewska.

Malwina Malaczewska
Jak pewnie większość osób wie, bieganie nie jest mocną stroną pływaków, ale postaram się dobrze przygotować i zrobić wszystko, co w mojej mocy, by dotrzeć do mety.

 

 

W takim oto wyjątkowym składzie rodzinna sztafeta pokona dystans sprinterski, w którym etap pływacki to 750 metrów w Morzu Bałtyckim. Kolejnym wyzwaniem jest jazda na rowerze na trasie o długości 20 kilometrów, by na koniec przebiec 5 kilometrów gdyńskimi ulicami. Jest to jedna z dodatkowych konkurencji podczas triathlonowego weekendu Enea IRONMAN Gdynia, który zaplanowano 6-7 sierpnia 2022 roku. Sprint, to wymarzona konkurencja dla tych wszystkich, którzy chcą dopiero spróbować swoich sił w zawodach triathlonowych lub preferują szybkie ściganie na krótkim dystansie.

Rejestracja na Sprint Triathlon Gdynia oraz Enea IRONMAN Gdynia i Enea IRONMAN 70.3 Gdynia odbywa się na platformie SlotMarket.pl.

SPONSOR TYTULARNY

PARTNER GŁÓWNY

SPONSOR OFICJALNY

SPONSORZY

PARTNERZY MEDIALNI