Olimpijczycy wystartują w Enea IRONMAN Gdynia!

Dodane przez lukasz - wt., 07/26/2022 - 15:44
Paweł Korzeniowski, wybitny pływak oraz Paweł Januszewski, znakomity płotkarz, ponownie zapragnęli posmakować triathlonowej rywalizacji. Obaj utytułowani sportowcy wystartują na dystansie sprinterskim podczas Enea IRONMAN Gdynia. Zapisy na zawody trwają tylko do środy (27 lipca).

Już 6 sierpnia podczas Enea IRONMAN Gdynia, na starcie zobaczymy dwie legendy polskiego sportu: Pawła Korzeniowskiego, pływaka, mistrza świata i Europy oraz pięciokrotnego olimpijczyka, jak również Pawła Januszewskiego, płotkarza, mistrz Europy, olimpijczyka z Atlanty i Sydney. Zawodową karierę mają już za sobą, ale pasję do sportu i rywalizacji realizują startując w zawodach triathlonowych z serii IRONMAN.

Dokładnie 12 czerwca 2022 roku, Paweł Januszewski zadebiutował w zawodach triathlonowych podczas Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw. Były profesjonalny lekkoatleta, a dziś dziennikarz sportowy i popularyzator biegania, w pierwszych swoich zawodach zdecydował się na dystans olimpijski. 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze oraz 10 km biegu pokonał w 2 godziny 58 minut i 50 sekund.

Paweł Januszewski
Euforia i niedosyt, tak bym podsumował swój debiutancki start. Po wyjściu z wody byłem pełen euforii. Na tyle humor mi dopisywał, że twierdziłem, że już teraz wszystko inne się nie liczy. Na rowerze też jechałem uśmiechnięty. Wszystko zmieniło się na biegu. Uśmiech szybko zszedł mi z twarzy i przekonałem się, że to będzie najtrudniejszy etap. Od początku do końca słabo mi szło, a wszyscy byli przekonani, że jestem niesamowitym biegaczem. Przejście z roweru na bieg okazało się sporym wyzwaniem i muszę dopracować ten element. Euforia ze startu nadal mi się jednak udziela i nie wożę już ze sobą tylko butów do biegania, ale mam też piankę, by trenować pływanie w open water. Zdecydowanie zachęcam wszystkich, by spróbowali triathlonu. To jest bardzo przyjemne, zarówno droga do triathlonu oraz sam start w zawodach.

 

 

Kilka tygodni po debiucie w Warszawie Paweł Januszewski zdecydował się na kolejny start, ale tym razem na krótszym dystansie. W takcie Enea IRONMAN Gdynia zobaczymy go w rywalizacji sprinterskiej. Będzie więc miał okazję zmierzyć się z innym olimpijczykiem – Pawłem Korzeniowskim. Pływacki mistrz świata oraz pięciokrotny olimpijczyk jest już doświadczonym triathlonistą. Trzykrotnie startował w zawodach Sprint Triathlon Gdynia oraz dwukrotnie rywalizował na dystansie olimpijskim w zawodach serii IRONMAN w Warszawie. Najwięcej emocji wywołał jego charytatywny pojedynek z Robertem Korzeniowskim, w 2017 roku, wielokrotnym mistrzem olimpijskim w chodzie sportowym. Stawką rywalizacji była możliwość przekazania czeku dla UNICEF Polska. Pierwszy na mecie zameldował się mistrz świata w pływaniu, który uzyskał czas 1 godzina 6 minut i 17 sekund.

Paweł Korzeniowski
Start w Sprint Triathlon Gdynia traktuję jako formę dbania o zdrowie i dobrą zabawę. Namówił mnie kolega, który również startuje, do tego w okolicy spędzam urlop, więc na moją decyzję złożyło się kilka czynników. Zapisanie się na zawody zmobilizowało mnie również do tego, aby ruszyć się z kanapy. Dystans sprinterski jest o tyle fajny, że można go pokonać w nieco ponad godzinę. Bardzo dobrze wspominam moje wcześniejsze starty i lubię gdyńską trasę oraz ten moment wbiegania na metę. Już zaplanowałem, że następnego dnia pojawię się na mecie i będę kibicował triathlonistom startującym na pełnym dystansie oraz połówce.

 

 

W Sprint Triathlon Gdynia uczestnicy mają do pokonania 750 metrów etapu pływackiego, 20 km na rowerze oraz 5 km biegu. To idealne zawody dla początkujących lub osób preferujących ściganie na krótkim, sprinterskim dystansie. Dla triathlonistów, którzy lubią większe wyzwania przygotowano Enea IRONMAN Gdynia oraz Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. W piątek organizatorzy przygotowali zupełną nowość, nocny bieg na dystansie 5 km z metą na Plaży Miejskiej w Gdyni, czyli Abbott Night Run.

Zapisy na wszystkie zawody w ramach Enea IRONMAN Gdynia trwają do środy (27 lipca) br. na platformie SlotMarket.pl.

SPONSOR TYTULARNY

PARTNER GŁÓWNY

SPONSOR OFICJALNY

SPONSORZY

PARTNERZY MEDIALNI