Odpowiadamy na Wasze pytania #3

Dodane przez lukasz - śr., 01/19/2022 - 17:03
Za nami trzecia sesja Q&A IRONMAN Poland 2022. Dziękujemy za wszystkie Wasze pytania. Poniżej znajdziecie już konkretne pytania oraz odpowiedzi z sesji, która odbyła się we wtorek 18 stycznia.

Jak dokładnie będą wyglądać trasy zawodów w Poznaniu i kiedy zostanie opublikowana mapa?

Etap pływacki & T1 - część pływacka odbędzie się nad Jeziorem Kierskim koło Kiekrza. Jest to historyczne miejsce, w którym w 1984 roku zorganizowano pierwsze w Polsce zawody triathlonowe.

T2 & Finish - Międzynarodowe Targi Poznańskie

Trasa rowerowa – w I kwartale 2022 roku przedstawimy wszystkie trasy nie tylko w Poznaniu, ale również w Gdyni i Warszawie.

Warto powiedzieć kilka słów o logistyce i transporcie między strefami przejściowymi. Specjalnie dla wszystkich, w pobliżu miejsc wydarzenia będą kursowały pociągi wahadłowe z Poznania do Kiekrza. Zaledwie kilka metrów od T2 znajduje się dworzec kolejowy - Poznań Główny. Transport nie będzie przeznaczony dla sportowców ani kibiców. Po 10 minutach dedykowany pociąg przewiezie Cię do T1 w Kiekrzu.

Czy zmiana trasy rowerowej w Gdyni znacząco wpłynie na jej poziom trudności w stosunku do 2021 roku?

Szczerze mówiąc niewiele. Przede wszystkim naszym celem jest eliminacja odcinków trasy o złej jakości nawierzchni. Jednak trasa rowerowa wokół Gdyni nigdy nie była i nigdy nie będzie całkowicie płaska. Ma kilka pagórków, więc wielu zawodników uważa ją za bardzo atrakcyjną i wymagającą. Nadal mamy T1 i T2 w tym samym miejscu, więc wszystkie podjazdy rekompensowane są zjazdami.

Wreszcie, w tym roku będziemy mogli skorzystać z kilku nowych odcinków trasy, które wcześniej nie były dostępne ze względu na prace budowlane. Trasa będzie również konsultowana z lokalnymi triathlonistami, w tym przedstawicielami Age Group, profesjonalnymi sportowcami, trenerami triathlonu itp.

Czy w najbliższych latach przewidujecie/rozważacie zorganizowanie pełnego dystansu w Warszawie?

Nigdy nie mów nigdy, ale szczerze mówiąc, jest to wątpliwe. Nasza obecna umowa na pełny dystans w Gdyni obowiązuje do 2024 roku. Do tego czasu nic się nie zmieni w kwestii pełnego IRONMAN w Polsce. W każdym razie uważamy, że Gdynia jest najlepszym miejscem na imprezę na pełnym dystansie. Organizacja podobnych zawodów w Warszawie byłaby bardzo skomplikowana - jeśli w ogóle możliwa - z powodu logistyki, zamkniętych dróg itp. Jednak cały czas podkreślamy - nigdy nie mów nigdy.

Gdzie dokładnie rozpocznie się etap pływacki w jeziorze w Kiekrzu?

Zaczniemy od plaży o nazwie „Kąpielisko Plaża Parkowa”. Jest bardzo blisko Hotelu Regata, który będzie jednym z naszych oficjalnych partnerów. Kolejnym punktem charakterystycznym jest zabytkowy kościół w Kiekrzu, naprzeciwko plaży i bardzo blisko T1.

Czy będzie możliwość zdobycia slotu na Mistrzostwa Świata 70.3 w 2023 roku w Poznaniu?

Tak. Poznań będzie eliminacją do Mistrzostw Świata IRONMAN 70.3 2023 w Lahti w Finlandii. Do zgarnięcia będzie co najmniej 30 przepustek. Liczba ta może potencjalnie zostać zwiększona.

Przypominam również, że najlepsi podczas:

- 70.3 Warszawa zakwalifikują się do Mistrzostw Świata IRONMAN 70.3 2022 St. George

- 70.3 Gdynia zakwalifikują się do Mistrzostw Świata IRONMAN 70.3 2023 w Lahti

- 140.6 Gdynia zakwalifikują się do Mistrzostw Świata IRONMAN Kona 2022

Jaki będzie profil trasy rowerowej w Poznaniu?

Trasa będzie bardzo płaska i szybka, więc przez większość trasy rowerowej będziesz w stanie jechać z dużą prędkością.

Czy w poznańskim wyścigu będzie kategoria PRO?

Tak, na IRONMAN 70.3 Poznań odbędzie się wyścig PRO. Dla zwycięzcy w kategorii kobiet oraz mężczyzn przygotowano po 1 slocie na Mistrzostwa Świata.

Na koniec tego Q&A przypominamy kilka istotnych rzeczy:

- Rejestracja do Poznania rusza we wtorek (18 stycznia). Zachęcamy do jak najszybszej rejestracji, pierwszych 300 pakietów jest w najniższym poziomie cenowym. Cena za wyścig na dystansie połówki, to 225 EUR w pierwszym progu. Cena 5150 to 80 EUR w pierwszym poziomie. Proszę pamiętać, że do tych cen nie doliczamy żadnych opłat rejestracyjnych.

- Rejestracja na Indoor Triathlon Warszawa trwa tylko do czwartku. Pozostało 30 ostatnich miejsc – więcej na www.indoortriathlon.com.pl.

- Trwają rejestracje na inne imprezy IRONMAN Poland w Gdyni i Warszawie.

SPONSOR TYTULARNY

PARTNER GŁÓWNY

SPONSOR OFICJALNY

SPONSORZY

PARTNERZY MEDIALNI