20 dni do startu zapisów na imprezy IRONMAN Poland 2023!

Dodane przez lukasz - czw., 10/06/2022 - 12:31
25 października uruchomione zostaną rejestracje do przyszłorocznych zawodów pod szyldem IRONMAN w Polsce. Seria ponownie zawita do trzech miast: Warszawy, Gdyni i Poznania. Na inaugurację sezonu 11 czerwca 2023 r. w Warszawie – dzięki udostępnionej przez organizatorów przedsprzedaży – zapisało się już prawie pół tysiąca zawodników z 40 krajów.
Michał Drelich, dyrektor IRONMAN Poland
Jesteśmy dumni, że możemy tworzyć historię IRONMAN w naszym kraju. W tym tygodniu najważniejsze wydarzenie triathlonowe roku, czyli Mistrzostwa Świata IRONMAN na Hawajach. Mamy tam największą w historii reprezentację polskich zawodników, z których większość zakwalifikowała się na te mistrzostwa podczas naszych zawodów w Gdyni. Napawa nas to ogromną dumą, bo to są w wielu przypadkach zrealizowane ludzkie marzenia.

 

 

Miniony sezon był dla serii IRONMAN Poland wyjątkowy. Po raz pierwszy bowiem zawodnicy rywalizowali w Poznaniu. Stolica Wielkopolski stała się więc obok Gdyni i Warszawy trzecim polskim miastem z zawodami spod szyldu IRONMAN. Jak wyglądały premierowe zawody Enea IRONMAN 70.3 Poznań można przypomnieć sobie w tym materiale wideo poniżej.

Zawody IRONMAN organizowane w Warszawie, Gdyni oraz Poznaniu, powrócą również w sezonie 2023. Znamy już daty wszystkich eventów:

  • Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw i Citi Handlowy 5150 Warsaw: 11 czerwca 2023 r.;
  • Enea IRONMAN Gdynia i Enea IRONMAN 70.3 Gdynia: 6 sierpnia 2023 r.;
  • Enea IRONMAN 70.3 Poznań i Enea 5150 Poznań: 3 września 2023 r.

Wszystkim imprezom będą towarzyszyć zmagania dla dzieci i młodzieży – Kids Aquathlon w Gdyni oraz Kids Run w Warszawie i Poznaniu. Dodatkowo, Gdynia tradycyjnie zaoferuje triathlonistom także sobotnią rywalizację na dystansie sprinterskim.

Michał Drelich, dyrektor IRONMAN Poland
Gdynia to kultowe miejsce na polskiej scenie triathlonu. Myślę, że nikt nie ma co do tego wątpliwości, zwłaszcza jeśli był tam na miejscu i poczuł atmosferę mety na gdyńskiej plaży. Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw stale zyskuje na popularności i stał się w międzyczasie prawdopodobnie najbardziej międzynarodową imprezą sportową dla amatorów w Polsce. Natomiast pierwsza edycja Enea IRONMAN 70.3 Poznań pokazała, że to strzał w dziesiątkę i mamy nadzieję, że z każdym rokiem ta impreza będzie tylko zyskiwała zarówno na frekwencji, jak i swojej atrakcyjności.

 

 

Duże zainteresowanie przyszłorocznymi zawodami w Warszawie widać już teraz. Podczas uruchomionej przez organizatorów przedsprzedaży pakietów startowych, swój udział w zawodach potwierdziło już ponad 450 osób z 40 krajów świata. Szybka i płaska trasa kolarska oraz bieg w samym sercu Warszawy, gdzie na wyciągnięcie ręki są najważniejsze zabytki i atrakcje turystyczne miasta, to wyróżniki stołecznych zawodów. Ogromne wrażenie na uczestnikach robi też meta zlokalizowana w Parku Fontann. Namiastkę atmosfery, którą stworzyli kibice i zawodnicy startujący w Warszawie można poczuć w filmowym podsumowaniu zawodów.

Wymagająca, pagórkowata, ale zarazem malownicza trasa oraz uroki nadmorskiej Gdyni i niezapomniana atmosfera mety, to z kolei cechy charakterystyczne zawodów w Gdyni. A tak w pigułce wyglądała tegoroczna edycja zawodów Enea IRONMAN Gdynia.

Tradycyjnie najlepsi uczestnicy rywalizacji w Warszawie, Gdyni oraz Poznaniu będą mogli uzyskać sloty uprawniające do startu w Mistrzostwach Świata IRONMAN i IRONMAN 70.3.

Zapisy na przyszłoroczne zawody IRONMAN w Polsce rozpoczną się 25 października i będą prowadzone w portalu SlotMarket.pl. Organizatorzy mają niebawem poinformować o szczegółach rejestracji.

SPONSOR TYTULARNY

PARTNER GŁÓWNY

SPONSOR OFICJALNY

SPONSORZY

PARTNERZY MEDIALNI