Powołano Radę Ekspertów IRONMAN Poland!

Dodane przez lukasz - pt., 03/18/2022 - 12:33
Rada Ekspertów IRONMAN to ciało doradcze. W skład Rady weszli wybitni przedstawiciele środowiska triathlonowego w Polsce - czołowi zawodnicy AG oraz trenerzy z wiodących klubów. Poznajcie naszych ekspertów, z którymi konsultujemy założenia i nowości organizacyjne zawodów IRONMAN w Polsce.

Rada Ekspertów IRONMAN Poland liczy aktualnie 11 osób. W tym gronie są legendy polskiego triathlonu. Zawodnicy, którzy startowali w pierwszych zawodach triathlonowych w Polsce w 1984 roku w Kiekrzu. Wiedzą dzielą się z nami wielokrotni uczestnicy i medaliści Mistrzostw Świata IRONMAN oraz Mistrzostw Polski. Korzystamy z doświadczeń najlepszych w Polsce triathlonistów i triathlonistek startujących w kategorii PRO oraz Age Group. Poznajcie Radę Ekspertów IRONMAN Poland:

 • Jerzy Górski - człowiek instytucja w polskim triathlonie; mistrz świata w podwójnym IRONMAN z 1990 roku; po zakończeniu wyczynowej kariery organizator wielu imprez sportowych. Na kanwie jego życiowej historii powstała książka biograficzna autorstwa Łukasza Grassa pt. "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą" oraz film fabularny "Najlepszy" w reż. Łukasza Palkowskiego.
 • Stanisław Zajfert - weteran i pionier triathlonu w Polsce; uczestnik pierwszych zawodów triathlonowych w naszym kraju, które odbyły się w 1984 roku w Kiekrzu pod Poznaniem. Dwukrotny uczestnik legendarnych zawodów IRONMAN Kona na Hawajach.
 • Bogumił Głuszkowski - 9-krotny indywidualny Mistrz Polski w triathlonie na wszystkich dystansach, trzykrotnie kwalifikował się i ścigał na legendarnych Mistrzostwach Świata IRONMAN Kona; właściciel klubu CITYZEN w Poznaniu, trener personalny i mówca motywacyjny.
 • Artur Czerwiec - odnosił sukcesy w piłce nożnej, ale w wieku 30 lat - z powodu kontuzji kolana - przeszedł na emeryturę. Zajął się pływaniem, ale to go trochę nudziło. Na czterdziestkę znalazł nową pasję: triathlon. W 2022 roku zdobył tytuł Mistrza Europy na dystansie olimpijskim w grupie wiekowej 45-49 lat.
 • Zbigniew Gucwa - były zawodowy kolarz, trener, założyciel projektu i dyrektor Gucwa Velo Trainer, dyrektor profesjonalnej drużyny triatlonowej GVT BMC Triathlon Team.
 • Mikołaj Luft - jeszcze niedawno czołowy zawodnik PRO, mistrz Polski na dystansie średnim, wicemistrz Polski na dystansie długim; aktualnie trener, założyciel grupy Luft Tri Team.
 • Tomasz Spaleniak - triathlon zaczął trenować w 2009 roku, specjalizuje się na dystansie IRONMAN 70.3; od kilku lat pomaga jako trener osobisty w ramach Endure Team. 
 • Mateusz Kaźmierczak - przez wiele lat czołowy zawodnik PRO, multimedalista mistrzostw Polski w triathlonie, który po zakończeniu kariery rozwija się jako trener. Jego podopieczną jest Paulina Klimas, 4. zawodniczka ME w 2021 roku; lider grupy treningowej Kaziki.
 • Rafał Pierścieniak - założyciel Kuźni Triathlonu, która od 2011 roku przygotowuje amatorów do startu w zawodach; Kuźnia Triathlonu to jedna z najbardziej rozpoznawalnych społeczności w tej dyscyplinie w Polsce.
 • Ewelina Wołos - czołowa Polska age grouperka działająca w ramach grupy treningowej TriWawa; wielokrotnie stawała na podium imprez IRONMAN w Polsce i na świecie.
 • Anna Lechowicz - jedna z najbardziej inspirujących age grouperek. Na co dzień mama trójki dzieci i weterynarz; zaczęła treningi w wieku 30 lat, po dwóch latach pracy znalazła się w polskiej czołówce, a po trzech walczyła o podium na mistrzostwach świata.

SPONSOR TYTULARNY

PARTNER GŁÓWNY

SPONSOR OFICJALNY

SPONSORZY

PARTNERZY MEDIALNI