Polskie imprezy IRONMAN stawiają na ekologię

Dodane przez karol@sportevo… - wt., 12/03/2019 - 15:02
Organizatorzy Enea IRONMAN 70.3 Gdynia kierują swój wzrok ku ekologii i ogłaszają „Rok ekologii w triathlonie”, przedstawiając ambitne plany w tym zakresie. 3 grudnia o godz. 16:00 rusza rejestracja do startu w Enea IRONMAN 70.3 Gdynia 2020, gdzie na zawodników czekają pozytywne zmiany i nowinki.

ROK EKOLOGII W TRIATHLONIE
W każdym kolejnym sezonie, polskie imprezy IRONMAN® podążają za wybranym przez siebie motywem przewodnim. I tak mieliśmy już rok muzyki, rok kobiet, rok energii, rok kultury czy rok charytatywności.

Sezon 2020 ma być natomiast przełomem w zakresie ekologii.
- Traktujemy sprawę bardzo poważnie, a wprowadzone w nadchodzącym sezonie rozwiązania proekologiczne będą kontynuowane także w kolejnych latach. Nie jest to jednorazowa akcja, ale długoterminowe zobowiązanie do utrzymania najwyższych standardów w tym zakresiemówi dyrektor zawodów, Michał Drelich.

Wśród planowanych rozwiązań, znajdują się m.in.:
• produkcja worków do depozytu i strefy zmian z odzyskanego z oceanów plastiku;
• rezygnacja z plastikowych kubeczków na punktach odświeżania;
• wykorzystanie samochodów elektrycznych w trakcie obu wydarzeń;
• redukcja odpadów po imprezie, w tym przekazanie 100% nierozdanej żywności do lokalnego banku żywności;
• wprowadzenie pojemników do selektywnej zbiórki odpadów w strefach zawodniczych;
• organizacja zbiórki elektrośmieci, plastikowych nakrętek oraz używanej odzieży i obuwia sportowego;
• ograniczenie liczby wydruków, w tym: rezygnacja z drukowanego Racebooka, który dotychczas był rozdawany wszystkim uczestnikom zawodów;
biodegradowalne kapsułki z wodą rozdawane na jednym z punktów odświeżania (pilotaż);
• zebranie wszystkich butelek PET z imprezy i przekazanie ich do recyklingu w celu produkcji koszulek finishera i worków dla zawodników w przyszłości;
• przeprowadzenie akcji oczyszczania akwenów wodnych we współpracy z Akwarium Gdyńskim.

To jednak nie wszystko. Organizatorzy podjęli bowiem strategiczną współpracę z Lasami Państwowymi, której celem jest stworzenie „Lasu Żelaznego”:
- Naszą ambicją jest organizacja pierwszych zawodów triathlonowych o pozytywnym śladzie węglowym. Aby to osiągnąć, musimy zrekompensować całą emisję dwutlenku węgla, generowaną przez nasze wyścigi. W ramach akcji będziemy zbierali środki na zakup tzw. Jednostek Dwutlenku Węgla. Dochód ze zbiórki zostanie przekazany na zakup sadzonek i stworzenie Lasu Żelaznego. To ma być dar polskiej społeczności triathlonowej dla natury zapowiada Michał Drelich.

1 tona CO2 kosztuje 12 zł. 1 sadzonka drzewa to koszt 1,5 zł. Aby zalesić powierzchnię 1 ha, potrzebujemy natomiast 8000 drzew.
- Jestem głęboko przekonany, że nam się uda, a to dopiero początek. Lista działań proekologicznych nie jest zamknięta i cały czas szukać będziemy kolejnych rozwiązań, które pchną nas w tym obszarze do przoduprzekonuje dyrektor zawodów.

ZWIĘKSZONE LIMITY

Rok 2020 to jeszcze szersze otwarcie się na uczestników. Organizatorzy ynegocjowali zwiększenie limitów na dystansie sprinterskim, który towarzyszy gdyńskiej połówce oraz w zmaganiach sztafet.

W zmaganiach Sprint Triathlonu podczas weekendu w Gdyni (1-2 sierpnia 2020) będzie mogło wziąć udział aż 1500 uczestników. To o 500 więcej niż miało to miejsce chociażby w tym roku. Zmagania zostaną podzielone na 3 tury, tak aby zapewnić startującym jak największy komfort rywalizacji. Dystans sprinterski jest świetną okazją do debiutu w triathlonie, a dzięki zwiększonemu limitowi zgłoszeń będzie więcej miejsc także dla debiutantów. Zapisy na Sprint Triathlon startują równolegle z rejestracją na IRONMAN 70.3 Gdynia. Pierwsza pula 500 pakietów będzie dostępna w cenie 250 zł i będzie w sprzedaży do końca roku, lub też do wyczerpania miejsc.

Dobra wiadomość również dla tych co kochają rywalizację w drużynie! O połowę zwiększona została pula miejsc dla startu sztafet. 150 trzyosobowych zespołów będzie mogło spróbować swoich sił w „triathlonie drużynowym”. Rejestracja do tego wydarzenia ruszy w pierwszych dniach stycznia 2020 r.

ELASTYCZNE PŁATNOŚCI*

Komfort, wygoda i bezpieczeństwo naszych zawodników są dla nas najważniejsze. Zarówno te na trasach jak i te towarzyszące procedurze rejestracji. Dlatego też poszerzyliśmy naszą współpracę z Dotpay – operatorem płatności rejestracji na Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Efektem są wymierne korzyści dla każdego zawodnika.

Możliwość odroczenia płatności za pakiet startowy do 30 dni.
Zawodnik w momencie rejestracji może nie wpłacać żadnych pieniędzy, a przelać je dopiero w ciągu kolejnych 30 dni i to bez żadnych dodatkowych kosztów. Budżet na świąteczne prezenty może pozostać niezagrożony!

Płatność w atrakcyjnych ratach.
W ciągu 30 dni od rejestracji zawodnik może również wystąpić o rozłożenie płatności na dogodne raty. Okres spłaty może wynosić nawet 12 miesięcy.

- Mamy nadzieję, że takie rozwiązanie znacząco ułatwi start w zawodach - mówi Piotr Jakóbik, dyrektor marketingu agencji Sport Evolution, wyłącznego licencjobiorcy IRONMAN® w Polsce. - Nie ma co ukrywać, że triathlon to sport wymagający niemałych nakładów. Nie tylko na udział w imprezach, ale także na sprzęt i przygotowania. Możliwość odroczenia lub rozbicia płatności wpisowego na raty sprawia, że powinno być łatwiej zmieścić taki wydatek w domowym budżecie każdego uczestnikadodaje.

* z uwagi na regulacje prawne dotyczące udzielania tzw. "szybkich kredytów", usługa ta dostępna jest tylko dla obywateli Rzeczpospolitej Polskiej.

KALENDARZ WYDARZEŃ
Aby jak najlepiej przygotować się do startów w imprezach IRONMAN Poland Tour 2020 przez cały sezon zaplanowano szereg wydarzeń towarzyszących.

Ich kalendarz przedstawia się następująco:
1 lutego 2020 – Indoor Triathlon Warsaw;
9 lutego 2020 – Indoor Triathlon Gdynia;
styczeń-marzec 2020 – bezpłatne treningi spinningowe w Artis Wellness Club;
luty-marzec 2020 – Porozmawiajmy o triathlonie, czyli niedzielne brunche w hotelu Westin Warsaw;
2-8 marca 2020 – obóz treningowy na Fuerteventura;
maj-czerwiec 2020 – treningi Zone3 Open Water Warszawa;
13-14 czerwca 2020 – weekend 5150 Triathlon Warsaw;
lipiec 2020 – treningi Zone3 Open Water Gdynia;
31 lipca – 2 sierpnia – weekend Enea IRONMAN 70.3 Gdynia.

 

SPONSOR TYTULARNY

PARTNER STRATEGICZNY

SPONSORZY OFICJALNI

SPONSORZY

PARTNERZY MEDIALNI