Mistrzostwa Polski w Aquathlonie w programie IRONMAN Gdynia

Dodane przez lukasz - wt., 01/26/2021 - 12:30
Jedną z imprez towarzyszących zawodom IRONMAN Gdynia, będzie rywalizacja o medale Mistrzostw Polski w Aquathlonie. Już 6 sierpnia 2021 roku poznamy najlepszych w kraju zawodników młodego pokolenia startujących w tej dyscyplinie.

Aquathlon to rywalizacja dla młodych zawodników, którzy marzą, by w przyszłości startować w zawodach triathlonowych na Igrzyskach Olimpijskich, czy zawodach z cyklu IRONMAN. Uczestnicy muszę wykazać się nie lada sprawnością i wytrzymałością, bowiem w pierwszej kolejności czeka ich konkurencja pływacka, a zaraz później określony dystans do przebiegnięcia.

W zależności od kategorii wiekowej dla zawodników przewidziano następujące dystanse:

- 0,2 km pływania oraz 1 km biegu (Żak 11-12 lat)

- 0,4 km – 2 km (Młodzik 13-14 lat)

- 0,6 km – 3 km (Junior Młodszy 15-17 lat)

- 0,8 km – 5 km (Junior 18-19 lat)

Zwycięzcy wszystkich powyższych kategorii wywalczą tytuły Mistrzów Polski w Aquathlonie przyznawane przez Polski Związek Triathlonu. Dodatkowo możliwość startu otrzymają również młodsze dzieci np. w wieku 9-10 lat, dla których przygotowano 0,1 km pływania oraz 0,5 km biegu.

Paweł Jarski, Prezes Polskiego Związku Triathlonu
Cieszymy się, że Mistrzostwa Polski w Aquathlonie odbędą się w tak przepięknym miejscu. Gdynia od lat promuje triathlon w naszym kraju, a w tym roku będziemy mieli możliwość udekorowania medalami najlepszych zawodników w ramach tej imprezy. Aquathlon jest bliski triathlonowi, jest to szczególnie istotne ze względu na możliwość przyciągnięcia do naszej dyscypliny osób m.in. z pływania, czy też lekkiej atletyki. Dzięki takiej lokalizacji i jak co roku doskonałej organizacji, jestem przekonany, że zawodnicy poza pozostawionym sercem na trasie będą mieli niezapomniane wspomnienia na wiele lat.

 

 

Rywalizacja dzieci i młodzieży w aquathlonie towarzyszy gdyńskim zawodom spod szyldu IRONMAN już od kilku lat. Jednak dopiero w 2021 roku, po raz pierwszy, będzie to ranga Mistrzostw Polski.

 

Michał Drelich, dyrektor zawodów IRONMAN Gdynia
To będzie prawdziwe święto triathlonu. Po raz pierwszy w Polsce odbędą się zawody na pełnym dystansie IRONMAN, a tuż przed nimi będziemy mogli podziwiać zmagania dzieci i młodzieży walczących o medale Mistrzostw Polski w Aquathlonie. Mamy nadzieję, że w przyszłości ci młodzi adepci triathlonu będą rozwijać swoją sportową pasję.

 

 

Mistrzostwa Polski w Aquathlonie zaplanowano na 6 sierpnia 2021 roku w Gdyni. Rejestracja na zawody zostanie uruchomiona na początku marca.

SPONSOR TYTULARNY

PARTNER STRATEGICZNY

SPONSORZY OFICJALNI

SPONSORZY

PARTNERZY MEDIALNI