Kolarskich mistrzów poznamy #wGdyni

Dodane przez karol@sportevo… - pt., 08/21/2020 - 13:29
Najlepsi górale ponownie ścigać się będą w Gdyni! 20 września podczas 7R CST MTB Gdynia Maratonu rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski XCM oraz Mistrzostwa Polski Amatorów. Oznacza to, że w tym roku mistrzem może zostać każdy! Tańsza rejestracja kończy się 25 sierpnia, zapisy zaś zamknięte zostaną 7 września.
  • W Gdyni ponownie odbędą się Mistrzostwa Polski XCM, a także Mistrzostwa Polski Amatorów
  • Rejestracja trwa do 7 września
  • Na uczestników czeka jeszcze ciekawsza trasa, a także morze atrakcji dodatkowych

Krajowa czołówka kolarstwa górskiego oraz najzdolniejsi młodzi zawodnicy zameldują się nad morzem drugi rok z rzędu. W jubileuszowej XV edycji 7R CST MTB Gdynia Maratonu rozstrzygnie się nie tylko walka o Mistrzostwo Polski XCM w kategorii juniorów, U-23 oraz elity, jak miało to miejsce w ubiegłym roku. Tym razem do walki o krajowy czempionat może włączyć się każdy, gdyż kolarze ścigać się będą także o tytuł Mistrza Polski Amatorów.

To nie koniec nowości – mówi Dariusz Batek, wybitny kolarz, srebrny medalista mistrzostw świata w Fort William, wielokrotny mistrz kraju i dyrektor zawodów. - W tegorocznej edycji miejsce dla siebie znajdą też użytkownicy graveli – dodaje.

Radości z kolejnej mistrzowskiej imprezy nie kryje Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju, a wcześniej wieloletni dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu, które przez 14 lat było odpowiedzialne za wydarzenie. – Gdynia to miejsce o głęboko zakorzenionych tradycjach sportowych. Organizacja w naszym mieście imprez tej rangi zawsze jest niezwykłym zaszczytem oraz wielkim przywilejem – dodaje.

Z widokiem na morze

Na uczestników wyścigu Fun oraz Gravel, którzy w dniu zawodów muszą mieć ukończone 16 lat, czekać będzie dystans 30 km. O mistrzostwo amatorzy i zawodnicy licencjonowani ścigać się będą na trasach liczących odpowiednio 45 i 90 km (2 pętle). Przejadą oni nie tylko drogą, która znana jest z poprzedniej edycji, ale także zupełnie nowym 15-kilometrowym odcinkiem. Trasa wyścigów tradycyjnie prowadzić będzie urokliwymi leśnymi drogami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a zawodnicy będą rywalizować m.in. na terenie rezerwatu przyrody Kacze Łęgi.

Pierwszą część, której trudność pod względem wytrzymałościowym można było poznać rok temu, charakteryzuje wiele podjazdów następujących jeden po drugim. Dlatego została ona rozszerzona o odcinek szybszy, z dwoma technicznymi zjazdami i ze spektakularnym widokiem na zabudowania terminalu portowego, suwnice i charakterystyczne dla Gdyni portowe konstrukcje, których widok przypomni uczestnikom maratonu o tym, że ścigają się nad morzem. Strome zjazdy oraz podjazdy wymagające dużego wysiłku są jednak gwarantowane. Suma przewyższeń do pokonania przez zawodników na pętli wyniesie 1100 metrów!

Zapisz się już dziś i zyskaj najwięcej

Rejestracja do zawodów odbywa się na stronie www.mtbgdyniamaraton.pl. Nie warto zwlekać i odkładać decyzji na później, gdyż już 26 sierpnia ceny pakietów startowych wzrosną. Zapisy definitywnie zakończą się zaś 7 września – na niecałe dwa tygodnie przed imprezą, o ile limity w liczbie pakietów nie zostaną wykorzystane wcześniej. Ceny dla amatorów zaczynają się już od 80 zł.

Warto spieszyć się także z innego powodu. Zawodom towarzyszy akcja bezpłatnej wymiany opon dla uczestników. O kolejności decyduje jednak kolejność zgłoszeń.

Energia z pomagania

Kolarze występujący w Gdyni od lat znani są z pomagania. Doskonale wiedzą o tym zwierzaki z gdyńskiego Ciapkowa. Tegoroczny cel mógł być tylko jeden, a wyznaczyło go samo życie – tragiczny w skutkach wypadek, który miał miejsce 1 czerwca w Wilkowicach. Trenującą Ritę Malinkiewicz, startującą w przeszłości w barwach CST 7R MTB Team, i Katarzynę Konwę potrącił samochód, który z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu. Celem zbiórki jest pomoc w leczeniu i rehabilitacji, na co przeznaczona będzie również część wpisowego na Mistrzostwa Polski. Akcję wesprzeć można również, bezpośrednio wpłacając środki przez portal pomagam.pl.

Więcej informacji na stronie www.gdyniasport.pl

SPONSOR TYTULARNY

PARTNER GŁÓWNY

SPONSOR OFICJALNY

SPONSORZY

PARTNERZY MEDIALNI