Weekend pełen atrakcji z Enea IRONMAN Gdynia 2023

Dodane przez karol@sportevo… - pt., 08/04/2023 - 14:34
Najbliższy weekend należeć będzie w Gdyni do triathlonistów. Sportowe emocje rozpoczną się już w piątek, a kulminacja wydarzeń na gdyńskiej Plaży Miejskiej nastąpi w niedzielę, 6 sierpnia. Faworytów wyścigu, a także czekające na kibiców, mieszkańców i turystów atrakcje, przedstawiono na oficjalnej konferencji prasowej Enea IRONMAN Gdynia 2023.

W piątek o godz. 12:00 nastąpi oficjalne rozpoczęcie imprezy. Równolegle ruszy m.in. biuro zawodów, ogromna strefa IRONMAN Expo z ponad 50 wystawcami, a także dostępne dla wszystkich, bezpłatne strefy rodzinne Enei i Sportano.pl na Plaży Miejskiej w Gdyni. W ten sam dzień czekają nas również emocje związane z Kids Aquathlon Gdynia oraz wieczorny, klimatyczny Night Run Gdynia na dystansie 5 km. Do tego biegu nadal można dołączyć, zapisując się bezpośrednio w biurze zawodów na gdyńskim Skwerze Kościuszki.

 

Ten zróżnicowany program zawodów, uwzględniający nie tylko bardzo wymagające zawody triathlonowe na dystansach IRONMAN i IRONMAN 70.3, doskonale koresponduje ze strategią promocji sportu miasta Gdynia.

- Jesteśmy miastem, które wspiera sport i rekreację. Bardzo ważne jest dla nas, aby zachować właściwe proporcje i balans pomiędzy cyklicznymi zajęciami kierowanymi wprost do mieszkańców, jak Gdyńskie Poruszenie, wydarzeniami lokalnymi, takimi jak organizowane przez nas biegi - Nocny Bieg Świętojański czy Bieg Niepodległości, a imprezami, które przyciągają ludzi z całego świata, będącymi naszą wizytówkę, a taką bez wątpienia jest Enea IRONMAN Gdynia. To prestiżowa, znana na całym globie i najpopularniejsza marka, będąca dla wielu synonimem zawodów triathlonowych. Rozpoczynamy 11. edycję zawodów. Mają one już swoją niemałą tradycję, są bowiem jedną z niewielu imprez, która cyklicznie odbywa się przez tak długi czas. Wywołuje ona niesamowite emocje, zarówno u osób uczestniczących w zmaganiach, jak i w każdym dopingującym zawodników, do czego serdecznie zachęcamy mieszkańców i turystów. To niesamowite wrażenia, które warto poczuć osobiście  mówi Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

W sobotę, podczas zawodów Sprint Triathlon Gdynia powered by Sportano.pl, na trasie zobaczymy nie tylko zawodników indywidualnych, ale i trzyosobowe sztafety. Jedną z nich będzie drużyna „Miasta Trójmiasta”, reprezentowana przez wiceprezydentów Gdyni, Sopotu i Gdańska.

 

- Na co dzień bardzo blisko współpracujemy ze sobą, ze świadomością, że dobra jakość życia mieszkańca każdego z miast zależy od bliskiej współpracy na poziomie całego Trójmiasta. To właśnie dlatego wyznaczyliśmy sobie wspólny cel, jakim jest trójmiejska sztafeta. IRONMAN od lat jest flagową imprezą sportową w Gdyni. Mieszkańcy pokochali triathlon, a triathloniści z całego świata pokochali Gdynię, czego najlepszym dowodem jest wysokie miejsce zawodów w rankingu na świecie. Zachęcamy też wszystkich mieszkańców Trójmiasta do aktywności fizycznej  powiedział na konferencji Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Radości z udziału w sztafecie nie ukrywał także wiceprezydent Sopotu, Marcin Skwierawski:

- Jak Sopot łączy Gdynię z Gdańskiem, tak ja w sztafecie połączę naszego pływaka z biegaczem, jadąc rowerem na drugiej zmianie. Nie ukrywam, że to mój debiut. Zwykle raczej biegam, po plaży lub za piłką. To będzie dla mnie nowe wyzwanie, ale czuję się nim podekscytowany  powiedział.

 

Wisienką na torcie będą niedzielne, główne wyścigi. To dla nich do Gdyni przyjeżdżają zawodnicy z całego świata. Na międzynarodowy wymiar wydarzenia wskazał Michał Drelich, dyrektor Enea IRONMAN Gdynia:

- Zawodnicy z zagranicy stanowią aż 35% wszystkich uczestników imprezy. Dlatego jest to tak ważna impreza nie tylko dla samych triathlonistów, ale i dla miasta Gdynia, całego Trójmiasta oraz regionu. W końcu nasi zawodnicy przyjeżdżają tutaj z całymi rodzinami, spędzają kilka dni, zwiedzają miasto i okolice oraz korzystają z bogatej oferty turystycznej regionu. Cieszę się, że zarówno władze Gdyni, jak i Samorząd Województwa Pomorskiego to dostrzegają i wspierają nasze wydarzenie  podkreślił dyrektor imprezy.

Międzynarodowo będzie także w rywalizacji zawodników PRO na dystansie IRONMAN 70.3. Faworytką wśród kobiet będzie Holenderka, Diede Diederiks, która ma wiele dobrych wspomnień z Polski – triumfowała już bowiem w zawodach IRONMAN 70.3 w Warszawie i Poznaniu. W rywalizacji mężczyzn polscy kibice liczą na kolejny dobry występ Kacpra Stępniaka, który kilka tygodni temu zwyciężył w Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw. Ten jednak tonuje oczekiwania:

- Nie nakładam na siebie dodatkowej presji. Konkurencja jest duża, w stawce jest prawie 40 mężczyzn PRO. Liczę jednak, że tym razem stanę na upragnionym podium w Gdyni  powiedział Kacper Stępniak.

Jednym z jego rywali będzie reprezentant Australii, Nick Kastelein:

- Ścigałem się w Gdyni już w 2019 roku i pamiętam te zawody, ponieważ zwyciężył wówczas Jan Frodeno. Atmosfera i doping były wówczas wyjątkowe. Lokalizacja imprezy jest wspaniała, a bieg kończy się w środku miasta, na plaży. Liczę na lepszy wynik niż przed czterema laty i już jestem bardzo podekscytowany niedzielnym występem  powiedział Australijczyk.

 

Oprócz rywalizacji sportowej, przez cały weekend na Plaży Miejskiej w Gdyni działać będą bezpłatne strefy rodzinne Enei i Sportano.pl, pełne różnorodnych aktywności dla całych rodzin.

- Enea od prawie dekady wspiera polski triathlon. Wspólnie z organizatorami zawodów budujemy rozpoznawalność dyscypliny i zachęcamy do startu w zawodach lub kibicowania triathlonistom na trasach w całej Polsce. Stałym elementem naszego zaangażowania są specjalne strefy kibica, które zawsze, również w Gdyni, cieszą się dużym zainteresowaniem. W tym roku zapraszamy na gdyńską plażę, gdzie przez cały weekend będzie można popływać na deskach SUP, spróbować sił na torze do skimboardu, a także uczestniczyć w grach, zabawach oraz warsztatach - przekazał Mateusz Pilarczyk z Biura Prasowego Grupy Enea. 

Atrakcje przygotowane przez Eneę skierowane są nie tylko do dzieci, ale także do młodzieży i dorosłych. W strefie powstanie również wodny tor do zabawy modelami statków. Będzie można wziąć udział w warsztatach druku 3D, pograć w cymbergaja i na flipperach. Przez cały weekend ze zdjęć uczestników zabawy będzie powstawała specjalna fotomozaika.

 

Zawody Enea IRONMAN Gdynia wspiera Samorząd Województwa Pomorskiego oraz Miasto Gdynia. Sponsorem tytularnym imprezy jest Enea.

SPONSOR TYTULARNY

PARTNER GŁÓWNY

SPONSOR OFICJALNY

SPONSORZY

PARTNERZY MEDIALNI