Ruszyły zapisy i…akcja #TRI2help

Dodane przez n_admin - śr., 12/05/2018 - 16:50
Ruszyła rejestracja do startu w przyszłorocznych zawodach Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Podczas uroczystej konferencji, która odbyła się 4 grudnia, organizatorzy imprezy ogłosili także Rok Charytatywności w Triathlonie i pierwszych ambasadorów akcji #TRI2help, której celem jest zebranie 1 mln złotych na cele charytatywne.

Tomasz Karolak, Karolina Gorczyca, Tomasz Jachimek, Beata Sadowska, Jacek Kurowski, Marek Kacprzak, Paweł Korzeniowski czy Sidney Polak – to jedne z pierwszych nazwisk przedstawicieli świata sportu, mediów i kultury, którzy podjęli wyzwanie #TRI2help, w ramach którego wystartują w zawodach Enea IRONMAN 70.3 Gdynia lub Enea IRONMAN 5150 Warsaw w 2019 roku. Warunkiem jest zebranie określonych kwot na wybrane cele charytatywne.

Tomasz Jachimek ma na celu spełnienie marzenia jednego z podopiecznych Fundacji Mam Marzenie:

Tomasz Jachimek
- Spotykamy się w jednym z punkcie ze swoimi marzeniami z Iwo, który chciałby wyjechać do Barcelony na mecz jednej z najsłynniejszych drużyn świata. Bardzo liczę na to, że obaj osiągniemy swój cel: ja wystartuję w triathlonie i ukończę go z uśmiechem na ustach, a Iwo równie szeroko będzie się uśmiechał siedząc na wspaniałym stadionie i choć na chwilę zapominając o chorobie – mówi satyryk.

 

Celem projektu jest zebranie łącznie 1 mln złotych na różne cele charytatywne. Poprzeczka zawieszona jest wysoko, ale w końcu triathloniści to ludzie, którzy nie boją się wyzwań:

 

Marcin Konieczny
- Triathloniści to wyjątkowa społeczność, która potrafi „oddolnie” zorganizować się, aby wesprzeć określony cel, przekonałem się o tym wielokrotnie – mówi mistrz świata IRONMAN w kategorii wiekowej, Marcin Konieczny, który również bierze udział w projekcie. – Milion złotych to bardzo ambitny cel, ale wierzę, że wspólnymi siłami ambasadorów, organizatorów i przede wszystkim zawodników, uda się go osiągnąć. Mamy na to ponad pół roku – przekonuje.

 

Podczas zorganizowanej w Warszawie oficjalnej prezentacji IRONMAN Poland Tour 2019 zgromadzeni goście licytowali numery startowe z „jedynką” na Enea IRONMAN 70.3 Gdynia i Enea IRONMAN 5150 Warsaw oraz udział w różnych inicjatywach sygnowanych twarzą ambasadorów akcji. W ten sposób podczas jednego wieczoru zebrano ponad 30 tysięcy złotych!

Beneficjentami akcji są organizacje pozarządowe, w tym m.in.: Fundacja Ronalda McDonalda, Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Nidzicki Fundusz Lokalny, UNICEF oraz Fundacja Rycerze i Księżniczki. Ambasadorzy projektu mogą też wskazać swoje indywidualne cele zbiórek.

Michał Drelich
- W jeden wieczór zebraliśmy 30 tysięcy złotych, ale to dopiero początek. Akcja dopiero się rozkręca, lada moment rzucimy wyzwanie #TRI2help kolejnym gwiazdom. Planujemy też kolejne inicjatywy w ramach Roku Charytatywności w Triathlonie. Jesteśmy zdeterminowani, aby osiągnąć nasz cel – mówi Michał Drelich, dyrektor Enea IRONMAN 70.3 Gdynia.

 

Już wkrótce na stronie internetowej ironmangdynia.pl uruchomiona zostanie specjalna sekcja poświęcona akcji #TRI2help.

Ruszyła rejestracja!

5 grudnia o godz. 14:00 ruszyła rejestracja do startu w Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. W krótkim czasie wyczerpana została pula 500 najtańszych pakietów startowych. Warto się pośpieszyć, ponieważ cena będzie regularnie rosła wraz ze wzrostem liczby zapisanych zawodników:

- 175 EUR – pierwsze 500 pakietów startowych;

- 185 EUR – kolejne 500 pakietów startowych;

- 195 EUR – kolejne 500 pakietów startowych;

- 210 EUR – kolejne 500 pakietów startowych;

- 225 EUR – ostatnie 500 pakietów startowych (całkowity limit uczestników: 2500 osób).

Równolegle z uruchomieniem głównej rejestracji, wystartowały także zapisy na dystans sprinterski i sztafety. Podstawowa cena pakietu na sprint wynosi 250 zł (do 31 grudnia br.), natomiast wpisowe dla sztafet – 350 zł (do 31 stycznia 2019).

REJESTRACJA TRWA NA SLOTMARKET.PL

SPONSOR TYTULARNY

PARTNER GŁÓWNY

SPONSOR OFICJALNY

SPONSORZY

PARTNERZY MEDIALNI