NIGHT RUN GDYNIA, czyli wieczorne bieganie z metą na środku plaży

Dodane przez karol@sportevo… - wt., 07/18/2023 - 10:50
Pierwszy weekend sierpnia w Gdyni tradycyjnie już należeć będzie do triathlonistów, którzy zjadą do „miasta z morza i marzeń” nie tylko z całej Polski, ale i z najdalszych zakątków świata. Swoje „pięć minut” będą mieli też biegacze, dla których w piątkowy wieczór, 4 sierpnia organizatorzy zaplanowali Night Run Gdynia. Zapisy na ten wyjątkowy bieg trwają do 30 lipca.

Night Run zawita do Gdyni po raz drugi, a w tym roku odbył się już w Warszawie, gdzie towarzyszył zawodom Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw. Obie te imprezy wyróżniały atrakcyjne trasy, nocna pora rozgrywania biegu i wyjątkowa oprawa wizualna mety z kolorowymi światłami, laserami, muzyką i głośnym dopingiem kibiców.

Nie inaczej będzie 4 sierpnia br. w Gdyni, gdzie dodatkowo meta zlokalizowana jest na samym środku gdyńskiej Plaży Śródmieście.

Piotr Jakóbik, przedstawiciel IRONMAN Poland
Nie ma drugiej takiej mety w Polsce. I nie mówię tylko o laserach, światłach, oprawie muzycznej czy samej lokalizacji, która jest absolutnie wyjątkowa, ale także o tym, że jest to ta sama meta, na którą w niedzielę, 6 sierpnia będą wbiegać „ludzie z żelaza” po pokonaniu morderczego dystansu IRONMAN. A to jedyne takie zawody w naszym kraju

 

 

Night Run Gdynia ruszy o godz. 22:00 i odbędzie się na dystansie 5 km. Znana jest już trasa zawodów. Biegacze wystartują tuż przy ORP Błyskawica i Darze Pomorza, by następnie po okrążeniu Skweru Kościuszki pobiec wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego. Na jego końcu trasa zawraca i prowadzi długą prostą tuż przy morzu, aż do samej mety na plaży.

W pakiecie startowym Night Run Gdynia każdy biegacz otrzyma latarkę czołową, a na mecie – pamiątkowy medal. Chętni będą mogli dokupić oficjalną koszulkę zawodów, która będzie dostępna w sklepiku Enea IRONMAN Gdynia.

Rejestracja na bieg prowadzona jest w serwisie SlotMarket.pl. Tam też można znaleźć więcej informacji o biegu. Aktualna cena pakietu startowego to 70 zł. Zapisać należy się najpóźniej 30 lipca.

SPONSOR TYTULARNY

PARTNER GŁÓWNY

SPONSOR OFICJALNY

SPONSORZY

PARTNERZY MEDIALNI