Enea IRONMAN 70.3 Gdynia w TOP 3 najszybszych imprez na świecie!

Dodane przez n_admin - śr., 12/28/2022 - 11:10
Z analizy prestiżowego magazynu Triathlete wynika, że w 2022 roku Enea IRONMAN 70.3 Gdynia był drugim najszybszym wyścigiem w serii IRONMAN 70.3. Co więcej, okazało się, że trasa biegowa w Gdyni jest najszybsza na świecie!

Magazyn Triathlete wziął pod lupę wszystkie imprezy IRONMAN 70.3 oraz IRONMAN, które odbyły się w 2022 roku. Biorąc pod uwagę średni czas ukończenia zawodów, Gdynia uplasowała się na drugim miejscu. Szybciej trasę 1,9 km pływania, 90 km na rowerze i 21,1km biegu pokonywali tylko uczestnicy IRONMAN 70.3 Duisburg w Niemczech.

Co więcej, z analizy magazynu Triathlete wynika, że trasa Enea IRONMAN 70.3 Gdynia była w 2022 roku najszybsza na świecie. Zawodnicy pokonali ją średnio w 1 godzinę, 50 minut i 15 sekund. Nie bez znaczenia są tutaj zapewne atrakcyjność trasy oraz żywiołowy doping gdyńskich kibiców, którzy wspierają zawodników m.in. na ulicy Świętojańskiej i Bulwarze Nadmorskim w Gdyni.

Trasa biegowa zawodów wypada równie korzystnie w rankingu najszybszych tras na dystansie IRONMAN na świecie. W 2022 roku nieznacznie szybciej niż w Gdyni na pełnym dystansie biegano tylko na Majorce!

Michał Drelich, dyrektor IRONMAN Poland Tour
Cieszymy się, że taki ranking powstał, bo dowodzi on, że trasa w Gdyni wcale nie należy do trudnych i nadaje się do bicia życiówek. Nieprzypadkowo w 2018 roku to właśnie tutaj Daniela Ryf ustanowiła najlepszy wynik serii IRONMAN 70.3 na świecie. Dla nas jednak równie ważne jest to, że trasy w Gdyni są niezwykle widowiskowe. Pływanie w Zatoce Gdańskiej, trasa rowerowa po zielonych Kaszubach, a biegowa w ścisłym centrum miasta - to wszystko w połączeniu z metą na Plaży Miejskiej sprawia, że impreza w Gdyni jest wyjątkowa na skalę światową.

SPONSOR TYTULARNY

PARTNER GŁÓWNY

SPONSOR OFICJALNY

SPONSORZY

PARTNERZY MEDIALNI