Atrakcje dla kibiców Enea IRONMAN Gdynia

Dodane przez karol@sportevo… - czw., 07/27/2023 - 11:44
W weekend 4-6 sierpnia Gdynię tradycyjnie opanują triathloniści z całego świata, którzy wezmą udział w zawodach Enea IRONMAN Gdynia 2023. Poza sportowymi emocjami na mieszkańców, turystów i kibiców czeka również morze innych atrakcji, w tym gra miejska i strefy rodzinne na gdyńskiej Plaży Śródmieście.

Enea IRONMAN Gdynia to kultowe zawody triathlonowe w naszym kraju, będące częścią globalnej serii IRONMAN. Sportowe emocje rozpoczną się już w piątek, 4 sierpnia, gdy do rywalizacji na krótkich dystansach w formule aquathlonu przystąpią dzieci i młodzież. Piątkowy wieczór należeć będzie natomiast do biegaczy - o godz. 22:00 wystartuje bowiem Night Run Gdynia, czyli nocny bieg na dystansie 5 km, którego trasa poprowadzi Bulwarem Nadmorskim, a meta zlokalizowana zostanie na plaży.

finish

W sobotę i niedzielę czekają nas już czysto triathlonowe emocje. 5 sierpnia wystartują uczestnicy Sprint Triathlon Gdynia powered by sportano.pl, natomiast w niedzielę, 6 sierpnia kulminacja całego weekendu, czyli główne zawody Enea IRONMAN Gdynia i o połowę krótsza rywalizacja Enea IRONMAN 70.3 Gdynia z udziałem zawodników PRO.

Gdzie kibicować?

Przez cały weekend na środku gdyńskiej Plaży Śródmieście stanie meta zawodów z ogólnodostępnymi trybunami, na które każdy będzie mógł wejść bezpłatnie. To tam "dzieje się magia", z której gdyńskie zawody słyną na całym świecie. Tam kibice - wraz ze spikerami i DJ'em - oklaskują zwycięzców, a jeszcze głośniej witają tych, którzy do mety dobiegają jako ostatni, już po ciemku, po kilkunastu godzinach walki na trasie.

W tym roku organizatorzy zawodów i ich partnerzy zadbają także o głośny doping na całej trasie biegowej. Na 7-kilometrowej pętli powstanie aż 5 oficjalnych punktów kibicowania, gdzie każdy będzie mógł przyjść i dołączyć do kibicowania. Co więcej, zorganizowana zostanie swoista gra miejska, w której uczestnicy będą mieli za zadanie odwiedzić wszystkie punkty kibicowania i zebrać na nich specjalne pieczątki. Komplet stempli pozwoli na odebranie małego prezentu we wskazanym punkcie przy Plaży Śródmieście w Gdyni.

Atrakcje dla całych rodzin

Życiem tętnić będzie jednak nie tylko trasa biegowa i meta zawodów, ale też cała gdyńska plaża - i to przez cały weekend! Zadbają o to partnerzy wydarzenia - Enea i sportano.pl. Obie firmy przygotują specjalne strefy rodzinne, w których roić będzie się od atrakcji dla najmłodszych i nieco starszych. 

W strefie sportano.pl dostępna będzie m.in. ścianka wspinaczkowa oraz trampolina dla dzieci. Będzie można ponadto przetestować SUPy i deski elektryczne.

Strefa rodzinna Enei będzie natomiast miejscem dobrej zabawy i odpoczynku. Wśród atrakcji znajdą się w niej m.in.: beach bar z zimnymi lemoniadami i zdrowymi sokami, skimboard, fotomozaika, warsztaty 3D, automaty do gier oraz liczne zajęcia sportowe dla dzieci i dorosłych.

Obie strefy czynne będą już w piątek, 4 sierpnia w godz. 12-20, a także w sobotę i niedzielę w godz. 9-20.

Weekend z Enea IRONMAN Gdynia zapowiada się zatem naprawdę ekscytująco, a nudy nie będzie ani na trasie zawodów, ani poza nią.

SPONSOR TYTULARNY

PARTNER GŁÓWNY

SPONSOR OFICJALNY

SPONSORZY

PARTNERZY MEDIALNI