Jest zielone światło!

Dodane przez karol@sportevo… - pon., 08/03/2020 - 12:08
Po konsultacjach z urzędem miasta, policją oraz sanepidem mamy zielone światło dla organizacji Enea IRONMAN 70.3 Gdynia w tym roku! Program imprezy zostanie gruntownie przebudowany, by dostosować go do aktualnych wymagań prawnych i sanitarnych.
Michał Drelich, dyrektor Enea IRONMAN 70.3 Gdynia
Wiemy, że wiele osób z niecierpliwością czekało na informację o tym, czy tegoroczna edycja Enea IRONMAN 70.3 Gdynia dojdzie do skutku. Wygląda na to, że tak się stanie i 6 września będziemy mogli znów cieszyć się sportowymi emocjami. Ta impreza będzie jednak różniła się od poprzednich z uwagi na konieczność zachowania szczególnych środków ostrożności w związku z pandemią koronawirusa.

 

Przedstawiliśmy szczegółowy plan działań oraz zmian w programie imprezy, które zyskały akceptację służb miejskich, policji oraz sanepidu. W związku z tym komitet organizacyjny podjął decyzję o kontynuacji przygotowań i złożył wniosek o wydanie zezwolenia na przeprowadzenie zawodów w terminie 5-6 września.

- Musimy pamiętać, że do zawodów zostało jeszcze blisko 5 tygodni i wiele zależy od rozwoju sytuacji epidemicznej w naszym kraju, ale na dzień dzisiejszy nie ma przeciwwskazań do tego, by zawody odbyły się w pierwszy weekend września. Gdyby sytuacja w Polsce i Europie rozwinęła się w międzyczasie w niepożądanym kierunku, a zgoda na imprezę została cofnięta, wówczas wszyscy uczestnicy mają gwarancję startu za rok - mówi Michał Drelich.

Już wcześniej w naszych komunikatach sygnalizowaliśmy, że impreza odbędzie się w reżimie sanitarnym. Zawodnicy będą zobowiązani do noszenia osłony twarzy m.in. w biurze zawodów, strefie zmian oraz w czasie oczekiwania na start. Przy wejściach do wszystkich stref ustawione zostaną stojaki ze środkiem dezynfekującym na bazie alkoholu. Ograniczono też do niezbędnego minimum liczbę personelu i wolontariuszy oraz liczbę tzw. punktów styku, czyli kontaktu obsługi z zawodnikami oraz między samymi zawodnikami.

Michał Drelich, dyrektor Enea IRONMAN 70.3 Gdynia
Uczestnicy naszej imprezy zostaną podzieleni na grupy do 250 osób, zgodnie z aktualnie obowiązującymi limitami dla imprez na świeżym powietrzu. W sobotę na dystansie sprinterskim zaplanowaliśmy trzy niezależne starty o godzinie 8:00, 10:00 i 12:00. W niedzielę uczestnicy Enea IRONMAN 70.3 Gdynia również będą startować w grupach po 250 osób, a pierwszy start został przesunięty na godzinę 7:00 rano. Zmianie ulegnie także przebieg trasy rowerowej i biegowej, by zapewnić naszym uczestnikom maksymalne bezpieczeństwo i możliwość utrzymywania dystansu.

 

Z uwagi na aktualne obostrzenia, a także w trosce o bezpieczeństwo uczestników imprezy, zdecydowaliśmy o zamknięciu rejestracji z dniem 3 sierpnia.

- Niestety w tym roku liczba uczestników Enea IRONMAN 70.3 Gdynia musi zostać znacząco ograniczona. Bezpieczeństwo jest dla nas jednak od zawsze najwyższym priorytetemmówi Michał Drelich. - Wierzymy, że pomimo wprowadzonych obostrzeń czeka nas wszystkich piękne sportowe widowisko i masa pozytywnych emocjidodaje.

Poza startującymi zawodnikami, bardzo ważną kwestią jest obowiązujący zakaz gromadzenia się publiczności na imprezach na świeżym powietrzu.


- Wspólnie z największymi organizatorami z całej Polski prowadzimy rozmowy z rządem, by ujednolicić zapisy dotyczące publiczności. Dziś stadiony czy hale sportowe można zapełnić w 50 procentach i nie widzimy powodu, by na trybunach na imprezach plenerowych było inaczej. Z kolei w przypadku kibiców stojących przy trasie zawodów wystarczy zastosować przepisy ogólne mówiące o konieczności zachowania co najmniej 1,5 metra dystansu między osobamimówi Michał Drelich. - Wierzę, że do końca sierpnia te przepisy uda się zmienić, ale gdyby się tak nie stało, to na trybunach na mecie zamiast publiczności rozciągniemy wielkie banery z... sylwetkami rodzin, przyjaciół i kibiców naszych uczestników. Już niebawem uruchomimy adres mailowy, na który będzie można przesyłać swoje zdjęcia, żeby choć symbolicznie przywitać finisherów na mecie dodaje.

SPONSOR TYTULARNY

PARTNER STRATEGICZNY

SPONSORZY OFICJALNI

SPONSORZY

PARTNERZY MEDIALNI