Enea napędza polski triathlon

Dodane przez karol@sportevo… - wt., 03/28/2023 - 09:19
Od niemal dekady czołowy polski koncern energetyczny Enea wspiera największe imprezy triathlonowe w naszym kraju, a także promuje zdrowy styl życia. Spółka przedłużyła o kolejny rok współpracę z organizatorami zawodów IRONMAN Poland. Enea będzie nadal sponsorem tytularnym zawodów w Poznaniu oraz Gdyni.
boat

W ciągu minionych 10 lat triathlon w naszym kraju z niszowej dyscypliny przerodził się w masowy ruch. Liczba Polaków uprawiających tę dyscyplinę sportu wzrosła o kilkaset procent, a imprezy takie jak Enea IRONMAN Gdynia oraz Enea IRONMAN 70.3 Poznań przyczyniają się także do promocji Polski na arenie międzynarodowej.

W ostatnich dniach zawody Enea IRONMAN Gdynia zajęły 3. miejsce na świecie wśród wszystkich imprez IRONMAN w prestiżowym plebiscycie 2022 IRONMAN Global Athletes’ Choice Awards.

Paweł Majewski, prezes Enei
Od 9 lat wspieramy polski triathlon, budując wspólnie rozpoznawalność tej wymagającej, ale przynoszącej wiele emocji i radości dyscypliny sportu. Cieszy nas, że polskie wydarzenia spod szyldu IRONMAN, sponsorowane przez Eneę są dostrzegane nie tylko w Polsce, ale i na arenie międzynarodowej. Dla nas najważniejsze jest to, że są one doceniane przede wszystkim przez zawodników. Zaangażowanie w triathlon jest dla nas szczególnie ważne, ponieważ w zawodach biorą udział również nasi pracownicy. W tym roku po raz kolejny Enea będzie sponsorem tytularnym imprez IRONMAN w Gdyni i Poznaniu. Liczymy, że po udanym debiucie w 2022 r. zawody w Poznaniu również szybko dołączą do elitarnego grona najlepszych wydarzeń triathlonowych na świecie.

 

 

night

Enea IRONMAN Gdynia odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia, a Enea IRONMAN 70.3 Poznań jest zaplanowany na weekend 1-3 września. Enea, jako sponsor tytularny tych imprez, jak co roku przygotuje wiele atrakcji dla zawodników, kibiców oraz mieszkańców Poznania i Gdyni.

Michał Drelich, dyrektor IRONMAN Poland
Współpraca z Eneą umożliwia nam organizowanie imprez na najwyższym światowym poziomie. Potwierdzeniem tego są nie tylko liczne nagrody, ale przede wszystkim zadowolenie uczestników. Nasze zawody to także ważne wydarzenia w życiu społeczności lokalnych. Enea co roku przygotowuje genialne strefy kibicowania, które odwiedza każdego dnia kilkanaście tysięcy osób. Trudno sobie wymarzyć lepszego partnera.

 

 

finish

SPONSOR TYTULARNY

PARTNER GŁÓWNY

SPONSOR OFICJALNY

SPONSORZY

PARTNERZY MEDIALNI