Enea IRONMAN Gdynia

06-08-2023 06:00
DO STARTU POZOSTAŁO:
Tab 1
on
O zawodach

"Gdynia kocha triathlon" - mówi gigantyczny baner wiszący na ścianie Akwarium Gdyńskiego, który możecie podziwiać w strefie zmian podczas całego wyścigowego tygodnia. Ale to coś więcej niż tylko baner - Gdynia naprawdę kocha triathlon i żyje triathlonem. Nasza entuzjastyczna społeczność nie może się doczekać, aby ponownie powitać zawodników IRONMAN - tym razem na legendarnym wyścigu na pełnym dystansie. Późny wieczór, finisz na piaszczystej plaży, światła, muzyka i "Jesteś IRONMANem" krzyczane przez spikerów...  Na samą myśl dostajemy gęsiej skórki!

swim_IMGdynia

 

Enea IRONMAN Gdynia (3,8km - 180km - 42,2km)

Długość trasy pływanie 3,8 km, rower 180 km, bieg 42,2 km
Start i Meta Plaża Miejska w Gdyni
Data/Godzina startu niedziela, 6 sierpnia 2023, godz. 6:00 (rolling start)
Trasa pływacka Zatoka Gdańska 
Trasa rowerowa ulice Gdyni i drogi Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego
Trasa biegowa ulice Gdyni i Bulwar Nadmorski
Limit czasu: 16 godzin

 

Opłaty startowe Enea IRONMAN Gdynia 2023

Pierwszy próg cenowy 520 EUR*             WYPRZEDANE
Drugi próg cenowy 550 EUR*             WYPRZEDANE
Trzeci próg cenowy 575 EUR*
Czwarty próg cenowy 600 EUR*
Piąty próg cenowy 630 EUR*
Limit uczestników 1500

* cena obejmuje wszystkie opłaty, tj. nie ma żadnych dodatkowych prowizji za płatność online, podatków, opłat rejestracyjnych itp.

 

bike_IMGdynia

 

IRONMAN Village

IRONMAN Village to centrum całego imprezowego weekendu. To tutaj jest strefa zmian, tutaj odbywają się odprawy dla zawodników, a także tutaj parkuje IRONMAN Merchandise Store. Wioska IRONMAN jest zawsze otwarta dla publiczności, a wstęp do niej jest bezpłatny. Wioska oferuje sportowcom i publiczności wspaniałą okazję do kontaktu z oficjalnymi partnerami i dostawcami IRONMAN.

IRONMAN Village jest miejscem spotkań sportowców i widzów (rejestracje, masaże, biuro zawodów, start i meta). Wioska jest wizytówką tego wydarzenia i oferuje naszym sportowcom najlepsze produkty dostępne w branży. To tutaj masz szansę zaprezentować swoją markę przed wysokozaangażowaną i obiecującej grupą docelową, która aktywnie dąży do poprawy wyników w wyścigach, w których bierze udział.

run_IMGdynia

 

off
Rejestracja

Rozpocznij swoją podróż!

Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Zrób go i zarejestruj się, a potem ruszaj w dalszą podróż do celu - mety Enea IRONMAN Gdynia. #AnythingIsPossible

Rejestracja rozpocznie się 25.10.2022 

 

Opłaty startowe Enea IRONMAN Gdynia 2023

Pierwszy próg cenowy 520 EUR 
Drugi próg cenowy 550 EUR
Trzeci próg cenowy 575 EUR
Czwarty próg cenowy 600 EUR
Piąty próg cenowy 630 EUR
Limit uczestników 1500

 

 

Rejestrując się masz zagwarantowane:

 •     Medal Finishera
 •     Koszulkę Finishera
 •     Plecak sportowy
 •     Oficjalny czepek
 •     Elektroniczny pomiar czasu
 •     Nagrody w kategoriach wiekowych
 •     Posiłek na Welcome Banquet
 •     Punkty odżywiania i nawadniania na całej trasie
 •     Certyfikat ukończenia wyścigu
 •     Posiłek regeneracyjny po wyścigu
 •     Masaż po wyścigu
 •     Ubezpieczenie NNW

Uwaga: Wszystkie usługi zawarte w opłacie rejestracyjnej są zależne od ich dostępności. Pandemia COVID-19 może uniemożliwić nam świadczenie niektórych usług w sytuacji, gdy odpowiednie organy nałożą na nas prawne środki bezpieczeństwa i ochrony. Przykład z 2020 roku: zamiast Welcome Banquet i posiłku po wyścigu, zawodnicy otrzymali specjalne monety na posiłek w wybranych restauracjach w Gdyni. 

Płatność ratalna

Możliwość ta dotyczy rejestracji na zawody Enea IRONMAN Gdynia i można z niej skorzystać tylko do 30 listopada 2021.

Zawodnicy, którzy zarejestrują się do 30 listopada 2021 roku, mogą opłacić start w dwóch ratach. Aby wybrać płatność ratalną, wybierz Enea IRONMAN Gdynia - płatność ratalna i opłać pierwszą część opłaty startowej. Po 2 stycznia otrzymasz specjalny link do płatności, który będzie ważny do 28 lutego 2022 (do tego dnia należy uiścić drugą ratę opłaty startowej). 
Nieopłacenie drugiej płatności oznacza że zawodnik rezygnuje z zawodów i podlega polityce zwrotów i transferów.

Płatność ratalna jest dostępna od trzeciego progu cenowego.

Wszystkie informacje o płatności ratalnej zawarte zostały w punkcie XI. Płatność ratalna regulaminu zawodów dostępnego TUTAJ

off
Program

 

Program zawodów Enea IRONMAN Gdynia znajdziesz TUTAJ.
off
Trasy

Pływanie

3,8 km (2,4 mili) pływania odbywa się na zwykle spokojnych wodach Zatoki Gdańskiej. Wyścig rozpoczyna się z piaszczystej plaży w samym sercu Gdyni.

 

Rower

Enea IRONMAN Gdynia oferuje wymagającą trasę rowerową o długości 180 km (112 mil), która prowadzi przez zielone lasy, letnie pola i przez wymagające świetnej kondycji kaszubskie pagórki.

Trasa rowerowa

 

 

 

 

Bieganie

42,2-kilometrowa (26-milowa) trasa biegowa wykorzystuje szerokie, główne ulice miasta i nadmorskie bulwary, a następnie kończy się metą bezpośrednio na piaszczystej plaży w najpopularniejszej, centralnej części miasta.

Trasa biegowa

 

on
Rezygnacje i Transfery

Polityka Rezygnacji i Transferów jest zgodna z ogólną polityką IRONMAN w tym zakresie i jest do pobrania poniżej w formie pliku .pdf

Kliknij i pobierz.

 

Do pobrania:

on
Regulamin

Regulamin Enea IRONMAN Gdynia jest do pobrania poniżej jako załącznik w formacie .pdf

Kliknij i pobierz.

off
Do pobrania

Do pobrania:

Załącznik Size
Informator Zawodnika 18.85 MB
on
Mistrzostwa Świata
1

 

Podczas Enea IRONMAN Gdynia 2023 możesz zdobyć slota na:

 • 2023 VinFast IRONAMN World Championship, Kailua-Kona, Hawaje - 22 września 2024 (kobiety)

 • 2024 VinFast IRONAMN World Championship, Kailua-Kona, Hawajach - 14 października 2024 (mężczyźni)  

Aktualna liczbę slotów znajdziesz na stronie Vin Fast IRONAMN World Championship, Kailua-Kona, HawajeLiczba slotów może ulec zmianie.

Więcej informacji o VinFast IRONMAN World Championship znajdziesz na stronie.

 

Kwalifikacja na VinFast IRONMAN World Championship

Aby przyjąć slota na VinFast IRONMAN World Championship, zakwalifikowany zawodnik, musi osobiście odebrać swoja kwalifikację podczas Ceremonii Slot Allocation. 

Zawodnik powinien okazać dokument tożsamości ze zdjeciem oraz dokonać płatności za klasyfikację podczas ceremonii.

Godzina i miejsce Ceremonii Slot Allocation znajdziesz w PROGRAMIE.

 

Przydzielanie liczby slotów do Kategorii Wiekowych

Kategoria Wiekowa odnosi się zawodników w opraciu o płeć oraz przedział wiekowy. Przykładowo "M 25-29" (mężczyźni w wieku 25-29 lat) to jedna Kategoria Wiekowa, a "F 25-29" (kobiety w wieku 25-29 lat) to druga Kategoria Wiekowa.

Zawodnik jest przydzielany do Kategorii Wiekowej na podstawie wieku na dzień 31 grudnia roku, w którym odbywają się zawody.

 

Procedura Slot Allocation

 • Przed wyścigiem

  • Każda Kategoria Wiekowa otrzymuje wstępnie jednego slota;

  • Pozostałe sloty nie są przydzielane przed wyścigiem.

 • Dzień wyścigu

  • Jeżeli w Kategorii Wiekowej nie ma startujących zawodników, to przydzielony slot dla tej Kategorii Wiekowej zostaje usunięty i zostaje przydzielony do innej Kategorii Wiekowej;

  • Pozostałe sloty rozdzielane są pomiędzy wszystkie Kategorie Wiekowe w oparciu o liczbę startujących w każdej Kategorii. Im więcej zawodników jest w danej Kategorii Wiekowej tym więcej przydzielonych slotów do Kategorii.

 • Po wyścigu

  • Przed ceremonią:
   Jeżeli w Kategorii Wiekowej, nie ma finisherów a miała zawodników, którzy wystartowali, to początkowy przydzielony slot dla danej Kategorii jest ponownie przydzielany, w ramach tej samej płci, do Kategorii Wiekowej z najwyższym stosunkiem startujących do slotów.

  • Podczas ceremonii:
   Jeżeli jakiś slot przydzielony do Kategorii wiekowej zostaje nieodebrany (po zakończeniu procedury Roll Down dla tej kategorii wiekowej), to nieodebrany slot ponownie jest przydzielany w ramach tej samej płci, do kategorii wiekowej z najwyższym stosunkiem startujących do liczny slotów.

 

Pozostałe informacje

Tylko zawodnicy z kategorii wiekowych mogą otrzymać kwalifikację na Mistrzostwa Świata w ramach kategorii wiekowych i/lub dodatkowe kwalifikacje dla kobiet. Zawodnicy posiadający aktualny status zawodowy lub elity w jakimkolwiek krajowym związku triathlonowym, programie PRO WTC lub ścigają się jak zawodnicy elity w jakichkolwiek międzynarodowych wydarzeniach w ciągu roku kalendarzowego, nie kwalifikują się Mistrzostwa Świata w ramach kategorii wiekowych. Zawodnicy, w czasie zawodów ani w czasie zawodów Mistrzostw Świata, do których się zakwalifikowali, posiadać status PRO lub Elity.

Każda zmiana statusu zawodnika przed udziałem w zawodach lub kwalifikacją do Mistrzostw Świata musi być przedstawiona WTC. Brak takiego ruchu przez zawodnika będzie skutkować dyskwalifikacją z zawodów  oraz sankcjami ze strony WTC Events.

 

Płatność

 • Tylko karta kredytowa (płatność gotówką, kartą Amex i Diners nie będą akceptowane);

 • Fizyczna karta zawierająca pełny numer karty, datę ważności i kod CVV (nie akceptuje się Apple Pay ani kart cyfrowych);

 • Tylko jedną kartą (podzielona płatność nie będzie akceptowalna).

off

Do pobrania:

Załącznik Size
Gazetka dla Mieszkańców Gdyni 2.54 MB
Instrukcja 1.01 MB
off
Lista startowa

Do pobrania:

Załącznik Size
Lista startowa Enea IRONMAN Gdynia 713.64 KB
on
Wyniki

2022

POBIERZ

 

2021

POBIERZ

gotowy?

Rejestracja odbywa się w serwisie Slotmarket.pl

Zarejestruj się

SPONSOR TYTULARNY

PARTNER GŁÓWNY

SPONSOR OFICJALNY

SPONSORZY

PARTNERZY MEDIALNI