Zawody IRONMAN Poland to promocja Mazowsza i Pomorza!

Dodane przez lukasz - wt., 05/24/2022 - 13:01
Już 12 czerwca w Warszawie oraz 7 sierpnia w Gdyni zaplanowano kolejne edycje zawodów triathlonowych spod szyldu IRONMAN. Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw oraz Enea IRONMAN Gdynia, to rywalizacja na najwyższym poziomie, z udziałem najlepszych zawodników na świecie. To promocja miast i regionów dzięki tysiącom uczestników z kraju i zagranicy.

Każdego roku w imprezach IRONMAN Poland organizowanych w Polsce, startuje kilka tysięcy osób. Ponad 1/3 z nich, to zawodnicy z zagranicy. Tylko w ubiegłym roku byli to reprezentanci aż 49 państw. Uczestnicy doceniają możliwość rywalizacji w legendarnej serii IRONMAN w atrakcyjnych lokalizacjach, takich jak województwo pomorskie oraz mazowieckie. Zawody triathlonowe IRONMAN organizowane w Polsce, to prawdziwe wizytówki Gdyni oraz Warszawy, promujące miasta oraz regiony na całym świecie.

Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego
Bardzo się cieszę, że zawody triathlonowe co roku przyciągają do Gdyni najlepszych zawodników z całego świata i coraz więcej kibiców. Enea IRONMAN Gdynia, to stały punkt w kalendarzu sportowych wydarzeń w naszym regionie. Obok sportowych zmagań i dopingu to również wyjątkowa okazja dla mieszkańców a zwłaszcza dla dzieci, które jako wolontariusze pomagają przy organizacji imprezy np. pomagając zawodnikom na trasie. Tegoroczna impreza będzie wyjątkowa, organizowana jest już po raz 10. To okrągły jubileusz, który dla fanów na pewno będzie wyjątkowym wydarzeniem. Ściskam kciuki za wszystkich zawodników, a kibicom życzę wielu wspaniałych wrażeń.

 

 

Enea IRONMAN Gdynia oraz Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw, nie tylko przyczyniają się do promocji Mazowsza i Pomorza w Polsce i na świecie, ale także do pobudzenia ruchu turystycznego, a co za tym idzie przynoszą wymierne korzyści ekonomiczne. Szacowany wpływ ekonomiczny Enea IRONMAN Gdynia dla miasta Gdynia i regionu wynosi około 12 milionów złotych, a Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw to 8 mln złotych. Trzydniowe zmagania triathlonistów, to wymierne korzyści dla lokalnych przedsiębiorców. Korzystają hotelarze, restauratorzy, a także dziesiątki firm dostarczających usługi w ramach imprezy.

Jak podkreśla marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, samorząd Mazowsza zawsze chętnie wspiera imprezy sportowe w regionie.

Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego
Zawody triathlonowe spod szyldu IRONMAN przyciągają na Mazowsze tysiące sportowców z całego kraju. To nie tylko wspaniała rywalizacja sportowa w duchu fair play, ale także szansa na promocję naszego regionu. W tym roku trasa rowerowa przebiega przez malowniczo położone tereny wokół Warszawy – Nieporęt, Józefów czy Białobrzegi, a także samą stolicę i jej serce, czyli Krakowskie Przedmieście. Wszystkim uczestnikom zawodów życzę wspaniałych wyników, nowych rekordów życiowych i oczywiście świetnej zabawy.

 

 

Dzięki wsparciu z Samorządu Województwa Pomorskiego oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego, obie imprezy na stały wpisały się już do kalendarza wydarzeń sportowych. Enea IRONMAN Gdynia oraz Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw, to możliwości dopingowania najlepszych triathlonistów na świecie. Dla mieszkańców, to także okazja do uczestnictwa przy organizacji zawodów. Od wielu lat prowadzona jest współpraca z lokalnymi społecznościami, czego owocem jest coroczne zaangażowanie w wolontariat kilkuset dzieci i ich rodziców. W przypadku Enea IRONMAN Gdynia uczniowie szkół z Szemuda, Bojana, Kielna, Nowego Dworu Wejherowskiego, a także z Wejherowa, Rumi oraz Gdyni są zaangażowani w organizację imprez, w tym pomoc na trasie zawodnikom w punktach odświeżania i kibicowania. W Warszawie poza uczniami stołecznych placówek, w organizacji pomagają także uczniowie z Nieporętu, Wołomina, a nawet Legionowa.

Michał Drelich, dyrektor IRONMAN Poland
Enea IRONMAN Gdynia oraz Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw w sposób istotny i znaczący przyczyniają się do budowania społeczeństwa obywatelskiego i promują pozytywne postawy. Wydarzenia sportowe tego typu powodują wzrost aktywności fizycznej wśród dzieci i dorosłych. Licznymi uczestnikami rywalizacji triathlonowej są także mieszkańcy województwa mazowieckiego i pomorskiego, którzy dzięki temu mogą spełniać ambicje sportowe i rozwijać pasje.

 

 

W tym roku zawody triathlonowe organizowane w Gdyni będą obchodziły swój okrągły jubileusz. Od 10 lat triathloniści mają okazję startować i poznawać województwo pomorskie, dzięki rywalizacji w Enea IRONMAN Gdynia. Zawody w Warszawie zorganizowano do tej pory pięciokrotnie. Walory Mazowsza z każdym rokiem przyciągają większą liczbę uczestników. Na przestrzeni lat liczba startujących w Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw podwoiła się, co pokazuje renomę imprezy i zamiłowanie zawodników do rywalizacji w stolicy naszego kraju.

SPONSOR TYTULARNY

PARTNER GŁÓWNY

SPONSOR OFICJALNY

SPONSORZY

PARTNERZY MEDIALNI