VGL Group rozszerza współpracę w ramach IRONMAN Poland Tour

Dodane przez karol@sportevo… - śr., 04/10/2019 - 11:11
Ile wspólnego mają ze sobą triathlon i logistyka? Przyglądając się uważnie temu, jak zawodnicy przygotowują się do startów w zawodach triathlonowych oraz jak wygląda logistyczna strona organizacji zawodów sportowych, okazuje się, że podobieństw pomiędzy tymi dyscyplinami jest bardzo dużo. Zauważył to jeden z liderów branży logistycznej w Polsce, firma VGL Group, który rozszerza współpracę z organizatorem imprez spod szyldu IRONMANA na kolejny rok IRONMAN Poland Tour.

Miesiące ciężkiej pracy, dużo nieprzewidzianych sytuacji wymagających natychmiastowej reakcji, umiejętność planowania, mnóstwo detali do dopracowania, nierzadko trudna trasa do przebycia, a na końcu – ogromna satysfakcja. Tak wygląda codzienność pracy logistyka, ale także wysiłek uczestnika zawodów IRONMAN 5150 Warsaw i Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Podobieństwa tych dwóch dyscyplin dostrzegli przedstawiciele obu stron, decydując się na rozszerzenie współpracy jednego z liderów branży logistycznej w Polsce z organizatorem imprez w ramach cyklu IRONMAN Poland Tour, firmą Sport Evolution.

 

VGL Group, która na co dzień świadczy usługi z zakresu spedycji drogowej, morskiej, lotniczej i kolejowej oraz zarządza łańcuchem dostaw, dzięki swej kompleksowości produktowej jest w stanie zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów oraz realizować nietypowe zlecenia. Jednym z nich jest organizacja zaplecza logistycznego wydarzenia Enea IRONMAN 70.3 Gdynia.

 

- Jesteśmy firmą, która swoje korzenie ma właśnie w Gdyni. To tutaj 18 lat temu swoje pierwsze kroki biznesowe stawiali założyciele firmy liczącej dziś przeszło 500 pracowników w 19 lokalizacjach w Polsce i na świecie. Kiedy 3 lata temu otrzymaliśmy zapytanie o wsparcie logistyki tak prestiżowego wydarzenia dla Gdyni, wiedzieliśmy, że będzie to owocna współpracamówi Katarzyna Jankowska z VGL Group. – Do udziału w zawodach zaprosiliśmy wielu naszych Klientów i Partnerów Biznesowych oraz Pracowników związanych ze sportem, również z triathlonem. Wspólnie stworzyliśmy drużynę, z ramienia której w IRONMAN wystartowało kilkudziesięciu zawodników. Partnerstwo przy Enea IRONMAN 70.3 Gdynia to nie tylko ogromne wyzwanie operacyjne, ale również niesamowita radość i „team spirit”przekonuje przedstawiciel firmy.

 

Jako Partner Logistyczny wydarzenia VGL Group odpowiada za koordynację łańcucha dostaw zaplecza logistycznego całego eventu – w skład projektu wchodzą m.in.: działania w zakresie organizacji i optymalizacji transportów drogowych, zarówno tych przed zawodami, zjeżdżających z całej Polski do Gdyni, jak również transporty powrotne po zawodach, operacje magazynowe czy  organizacja punktów odżywiania na trasie rowerowej oraz biegowej.

 

 – Od tak elementarnych spraw, jak transport towarów czy inne ruchy komunikacyjne na trasie zawodów przechodzimy do całościowej obsługi magazynowej zaplecza eventu przez Partnera Logistycznego. Poszczególne działania dzielimy na etapy i nadajemy im nazwy, dzięki czemu ich koordynacja jest łatwiejsza i pozwala zminimalizować ilość zdublowanych obowiązków po obu stronach, poszerzając przy tym kompetencje osób pracujących z ramienia VGL Groupmówi Michał Drelich, Managing Director Sport Evolution. – Bardzo liczymy, że partner z takim doświadczeniem i odpowiadającym mu zaangażowaniem będzie dla nas nie tylko partnerem, lecz nawet przyjacielem biznesowym, pracującym wraz z nami przy dostarczaniu zawodnikom startującym w Enea IRONMAN 70.3 Gdynia wielu radości, wzruszeń i przyjemności płynącej z przygody, ale i sportowej rywalizacjidodaje.

---

Firma VGL Group to czołowy operator logistyczny w Polsce, działający na rynku od 2000 roku. Oferuje pełen zakres usług logistycznych, w tym spedycję drogową, morską, kolejową i lotniczą, zarządzanie łańcuchem dostaw oraz usługi magazynowe. Zatrudnia ponad 550 pracowników w 19 oddziałach w Polsce i za granicą.

SPONSOR TYTULARNY

PARTNER STRATEGICZNY

SPONSORZY OFICJALNI

SPONSORZY

PARTNERZY MEDIALNI