SPRINT I SZTAFETY WYPRZEDANE! ZAPISY NA FINISZU

Dodane przez karol@sportevo… - pt., 07/05/2019 - 15:48
Tegoroczny Enea IRONMAN 70.3 Gdynia zapowiada się nad wyraz okazale. W trzydniowej imprezie wystartuje ponad 3500 sportowców z ponad 50 krajów świata. Wśród nich światowa czołówka na czele z Janem Frodeno, mistrzem olimpijskim i wielokrotnym mistrzem świata IRONMAN. Właśnie zakończyła się rejestracja na sobotni dystans sprinterski.

- Na głównym dystansie IRONMAN 70.3 mamy już niemal 2 tysiące zawodników, a więc do wypełnienia się limitu zgłoszeń pozostało już tylko nieco ponad 500 miejsc. Co trzeci zawodnik naszej imprezy pochodzi z zagranicy. Rekordowa jest liczba obcokrajowców, których w Gdyni wystartuje niemal 800, ale także liczba narodowości. Na Enea IRONMAN 70.3 Gdynia przyjadą zawodnicy z 6 kontynentów i ponad 50 krajów świata! - mówi Michał Drelich, dyrektor zarządzający agencji SE Group, która jest wyłącznym organizatorem zawodów IRONMAN w Polsce. - Zapisać można się także jeszcze na aquathlon dla dzieci Wiśniowski IRONKIDS. Otwarta rejestracja na sprint i sztafety została już definitywnie zamkniętadodaje.

 

Wielką sensacją jest udział w zawodach Jana Frodeno, który uważany jest za najwybitniejszego zawodnika w historii tej dyscypliny.  Reprezentant Niemiec ma na swoim koncie złoto olimpijskie z Pekinu (2018) i dwa tytułu Mistrza Świata IRONMAN (2015 i 2016) oraz dwa zwycięstwa w Mistrzostwach Świata IRONMAN 70.3 (2015, 2018). Jest także rekordzistą świata na długim dystansie.

 

- Lista zawodników PRO obfituje w tym roku w głośne nazwiska.  Na starcie zobaczymy między innymi Nilsa Frommholda, zwycięzcę zawodów IRONMAN w Gdyni z 2015 roku oraz Danilo Sapunova, trzykrotnego olimpijczyka. Pasjonująco zapowiada się także rywalizacja pań, w której faworytkami do zwycięstwa są Dunka Helle Fredriksen,  Brytyjka Susie Cheetham i Austriaczka Lisa Huethaller. Ta ostatnia triumfowała w Gdyni w 2017 roku mówi Michał Drelich.

 

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia odbędzie się w dniach 9-11 sierpnia 2019 r. Zapisy trwają tylko do 28 lipca.

SPONSOR TYTULARNY

PARTNER STRATEGICZNY

SPONSORZY OFICJALNI

SPONSORZY

PARTNERZY MEDIALNI