Ruszyła rejestracja na Mistrzostwa Polski w Aquathlonie

Dodane przez lukasz - pon., 05/10/2021 - 16:38
Jedną z imprez towarzyszących zawodom IRONMAN Gdynia, będzie rywalizacja o medale Mistrzostw Polski w Aquathlonie. Już 6 sierpnia 2021 roku poznamy najlepszych w kraju zawodników młodego pokolenia startujących w tej dyscyplinie. Rozpoczęły się już zapisy na Kids Aquathlon Gdynia - Mistrzostwa Polski w Aquathlonie.

Aquathlon to rywalizacja dla młodych zawodników, którzy marzą, by w przyszłości startować w zawodach triathlonowych na Igrzyskach Olimpijskich, czy zawodach z cyklu IRONMAN. Uczestnicy muszę wykazać się nie lada sprawnością i wytrzymałością, bowiem w pierwszej kolejności czeka ich konkurencja pływacka, a zaraz później określony dystans do przebiegnięcia.

Kids Aquathlon Gdynia - Mistrzostwa Polski w Aquathlonie

W zależności od kategorii wiekowej dla zawodników przewidziano następujące dystanse:

  • Dzieci 5 – 6 lat                               50 metrów pływania i 200 metrów biegu
  • Dzieci 7 – 8 lat                               50 metrów pływania i 200 metrów biegu
  • Dzieci 9 – 10 lat                             100 metrów pływania i 500 metrów biegu
  • Żak 11 – 12 lat                               200 metrów pływania i 1000 metrów biegu
  • Młodzik 13 – 14 lat                      400 metrów pływania i 2000 metrów bieg
  • Junior młodszy 15 – 17 lat         400 metrów pływania i 2000 metrów biegu
  • Junior 18 – 19 lat                           800 metrów pływania i 5000 metrów biegu

Zwycięzcy kategorii od żaka do juniora wywalczą tytuły Mistrzów Polski w Aquathlonie przyznawane przez Polski Związek Triathlonu.

Paweł Jarski, Prezes Polskiego Związku Triathlonu
Cieszymy się, że Mistrzostwa Polski w Aquathlonie odbędą się w tak przepięknym miejscu. Gdynia od lat promuje triathlon w naszym kraju, a w tym roku będziemy mieli możliwość udekorowania medalami najlepszych zawodników w ramach tej imprezy. Aquathlon jest bliski triathlonowi, jest to szczególnie istotne ze względu na możliwość przyciągnięcia do naszej dyscypliny osób m.in. z pływania, czy też lekkiej atletyki. Dzięki takiej lokalizacji i jak co roku doskonałej organizacji, jestem przekonany, że zawodnicy poza pozostawionym sercem na trasie będą mieli niezapomniane wspomnienia na wiele lat.

 

 

Rywalizacja dzieci i młodzieży w aquathlonie towarzyszy gdyńskim zawodom spod szyldu IRONMAN już od kilku lat. Jednak dopiero teraz, po raz pierwszy, będzie to ranga Mistrzostw Polski. Rywalizację zaplanowano na 6 sierpnia 2021 roku w Gdyni. Rejestracja na zawody odbywa się na platformie SlotMarket.pl.

SPONSOR TYTULARNY

PARTNER GŁÓWNY

SPONSOR OFICJALNY

SPONSORZY

PARTNERZY MEDIALNI