Rusza akcja „Twoje waty, Twoja pomoc”!

Dodane przez lukasz - pt., 07/09/2021 - 14:18
Fundacja Enea wraz z organizatorami zawodów triathlonowych Enea IRONMAN Gdynia zapraszają do udziału w akcji charytatywnej „Twoje waty, Twoja pomoc”. Do organizacji pomagającym osobom niepełnosprawnym trafi 100 tysięcy złotych, jeśli razem podczas treningów uzyskamy odpowiednią ilość watów.

Historyczna edycja pełnego dystansu IRONMAN zbliża się wielkimi krokami. Do startu w Enea IRONMAN Gdynia pozostał już mniej niż miesiąc. To 8 sierpnia na Plaży Miejskiej w Gdyni pierwsi triathloniści, przekraczając linię mety, usłyszą charakterystyczny okrzyk spikera „You are an IRONMAN!”.

Przygotowania zawodników wkraczają więc w decydującą fazę. Pot wylany na treningach podczas szlifowania formy na Enea IRONMAN Gdynia można teraz wykorzystać w akcji charytatywnej Enei „Twoje waty, Twoja pomoc”, która właśnie się rozpoczęła. Celem jest wspólne zebranie 20 000 kWh podczas treningów biegowych, na rowerze oraz ergometrze wioślarskim. Wtedy Fundacja Enea przekaże 100 tysięcy złotych na organizacje: Spartanie Dzieciom, Never Ever Give Up, Follow Your Dreams. Wspólnymi siłami możemy więc wesprzeć fundacje niosące pomoc osobom wykluczonym.

Mateusz Pilarczyk, biuro prasowe Enei
Każdy z uczestników akcji „Twoje waty, Twoja pomoc” może wybrać jedną z trzech organizacji, do której trafią pieniądze. Kilowatogodziny będzie można zbierać do końca sierpnia. Aby dołączyć do sportowej zabawy, wystarczy zarejestrować swoje aktywności za pośrednictwem aplikacji JustMove. Szczegóły są dostępne na specjalnej stronie internetowej twojewatytwojapomoc.pl.

 

 

W akcji może wziąć udział każdy, nie tylko zawodnicy przygotowujący się do Enea IRONMAN Gdynia lub Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Wystarczy zarejestrować się na stronie twojewatytwojapomoc.pl, dołączyć do akcji w aplikacji JustMove i już nasz wysiłek podczas: biegania, jazdy na rowerze lub ćwiczeń na ergometrze wioślarskim będzie przekładał się na realną pomoc dla osób potrzebujących, podopiecznych fundacji zajmujących się osobami z niepełnosprawnościami.

Joanna Mularczyk, Fundacja Enea
Fundacja Enea wybrała organizacje charytatywne skupiające wolontariuszy, również aktywnych sportowców, którzy realnie pomagają osobom niepełnosprawnym. Podopieczni tych organizacji to prawdziwi superbohaterowie. Naszą akcją „Twoje waty, Twoja pomoc” chcemy nie tylko pomóc finansowo tym fundacjom, ale przy okazji zachęcić do regularnej aktywności fizycznej, nie tylko triathlonistów.

 

 

Aplikacja JustMove bezpośrednio przeliczy aktywność uczestników na kilowatogodziny. Przykładowo:

  • 10 godzin jazdy rowerem to średnio 1,5 kWh
  • 10 godzin biegu to nieco większy wydatek energetyczny 2 kWh
  • 10 godzin wiosłowania jest najcenniejsze – 2,2 kWh
Maciej Pawłowski, New Business Development Manager
Aplikacja JustMove jest bezpłatna i bardzo prosta, wręcz intuicyjna. Po zarejestrowaniu się na stronie twojewatytwojapomoc.pl, zainstalowaniu aplikacji JustMove na urządzeniu mobilnym i dołączeniu w aplikacji do akcji, należy sparować swoje urządzenie rejestrujące aktywności z aplikacją JustMove. Aplikacja współpracuje z popularnymi urządzeniami, takich firm jak: Garmin, Polar, Suunto, FitBit czy Apple. Możemy też korzystać bezpośrednio z JustMove. Reszta wydarzy się automatycznie. Do naszych zadań należy już tylko trenować i dzięki temu będziemy pomagać innym.

 

 

Dodatkowo w trakcie Enea Bydgoszcz Triathlon (10-11 lipca oraz 28-29 sierpnia) oraz podczas Enea IRONMAN Gdynia (7-8 sierpnia), każdy będzie miał okazję aktywnie włączyć się do akcji „Twoje waty, Twoja pomoc”. W specjalnej strefie Enei przygotowane będą rowery stacjonarne oraz ergometry wioślarskie, które posłużą do ćwiczeń, by wszyscy chętni mogli dołożyć swoje kilowatogodziny.

Wspólnymi siłami na pewno uda się zebrać odpowiednią ilość kilowatogodzin, a dzięki temu nasz wysiłek będzie miał również wymiar charytatywny. Zachęcamy wszystkich, by podczas treningów biegowych, kolarskich czy na ergometrze wioślarskim pamiętali o akcji „Twoje waty, Twoja pomoc”.

Rejestracja do wszystkich imprez IRONMAN w Polsce odbywa się na platformie SlotMarket.pl. Aktualnie na listach startowych znajduje się niemal 4,5 tysiąca zawodników.

SPONSOR TYTULARNY

PARTNER GŁÓWNY

SPONSOR OFICJALNY

SPONSORZY

PARTNERZY MEDIALNI