Przepiękna trasa po Kaszubach

Dodane przez lukasz - śr., 04/14/2021 - 11:32
Organizatorzy Enea IRONMAN Gdynia odsłaniają kolejne karty! Dziś uczestnikom i kibicom zaprezentowane zostały trasy zawodów. Trasa kolarska została poprowadzona po przepięknych Kaszubach, a biegowa tradycyjnie po centrum Gdyni. Meta niezmiennie na Plaży Miejskiej!

Już 8 sierpnia na gdyńskiej plaży finiszować będą triathloniści, którzy jako pierwsi w historii ukończą polską edycję zawodów IRONMAN. Zawodnicy biorący udział w Enea IRONMAN Gdynia będą mieli w sumie do pokonania 226 km, na które składa się: 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze oraz 42,2 km biegu. Znamy już dokładne trasy, którymi pojadą oraz pobiegną triathloniści w Gdyni.

Trasa rowerowa IM Gdynia 2021

Trasa kolarska Enea IRONMAN 70.3 Gdynia będzie podobna do ubiegłorocznej. Zawodnicy wyjadą z miasta przez dzielnice Witomino oraz Chwarzno-Wiczlino, a na Skwer Kościuszki powrócą przez Chylonię i okolice portu.

Łukasz Maleszewski, rzecznik prasowy Enea IRONMAN Gdynia
W przypadku tzw. „połówki”, w porównaniu do ubiegłego roku, trasa kolarska pozostaje bez wielkich zmian. Dystans 90 kilometrów zawodnicy pokonają na jednej pętli, co cały czas gwarantuje wysoki poziom rozproszenia zawodników. Trasa Enea IRONMAN Gdynia jest dwa razy dłuższa, ale spora jej część pokrywa się z trasą Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. W okolicach 35 kilometra, na wysokości miejscowości Kłosówko, triathloniści z pełnego dystansu nie pojadą jednak w kierunku Szemudu, ale skierują się na większą pętlę przez Pomieczno i Łebno. Zanim wrócą do Gdyni przejadą dwie malownicze pętle po kaszubskich drogach i dopiero wtedy, z Koleczkowa, udadzą się z powrotem w kierunku Skweru Kościuszki.

 

 

Niezwykle atrakcyjnie prezentuje się trasa biegowa, która została wyznaczona w ścisłym centrum Gdyni. Zawodnicy z „połówki” będą mieli do pokonania dwie, a z pełnego dystansu cztery 10,5-kilometrowe pętle. Na każdej pętli będą mieli okazje podziwiać symbole Gdyni ulokowane wzdłuż ul. Władysław IV i al. Zwycięstwa oraz ul. Świętojańskiej. Niezwykłych wrażeń wizualnych dostarczy z pewnością także fragment trasy po Bulwarze Nadmorskim czy ul. Piłsudskiego.

Trasa biegowa IM Gdynia 2021
Łukasz Maleszewski, rzecznik prasowy Enea IRONMAN Gdynia
Poprzedni rok pokazał, że wydłużenie pętli do 10 kilometrów wpłynęło na zmniejszenie się zagęszczenia zawodników, gwarantując tym samym maksymalny poziom bezpieczeństwa. Jednocześnie testowaliśmy wówczas trasę pod kątem organizacji wyścigu na pełnym dystansie. Nadal stałymi elementami trasy będą słynny podbieg ulicą Świętojańską oraz Bulwar Nadmorski, a meta pozostanie na plaży miejskiej w Gdyni.

 

 

Enea IRONMAN Gdynia oraz Enea IRONMAN 70.3 Gdynia zaplanowano w weekend 6-8 sierpnia 2021 roku. Rejestracja na zawody odbywa się na platformie SlotMarket.pl.

SPONSOR TYTULARNY

PARTNER GŁÓWNY

SPONSOR OFICJALNY

SPONSORZY

PARTNERZY MEDIALNI