Port Gdynia partnerem Enea IRONMAN Gdynia!

Dodane przez lukasz - pt., 07/29/2022 - 11:19
Port Gdynia został oficjalnym partnerem gdyńskich zawodów triathlonowych. Jubileuszowa, 10. edycja Enea IRONMAN Gdynia zbiegła się z 100. rocznicą powstania Portu Gdynia. Tegoroczna rywalizacja będzie więc obfitować w emocje sportowe oraz celebrowanie wieloletnich tradycji.

Już 6-7 sierpnia kolejna edycja zawodów triathlonowych pod szyldem IRONMAN. Po raz 10. największe gwiazdy na świecie oraz najlepsi polscy zawodnicy przyjadą do Gdyni. Drugi raz w historii naszego kraju, uczestnicy Enea IRONMAN Gdynia, będą mieli okazji wziąć udział w legendarnych i najbardziej prestiżowych zawodach triathlonowych, na pełnym dystansie IRONMAN. Na śmiałków, którzy pokonają własne słabości i w ciągu zaledwie 16. godzin, przepłyną 3,8 km w Morzu Bałtyckim, przejadą na rowerze 180 km, by na koniec przebiec jeszcze maraton czyli 42,2 km, czekać będzie spektakularny finisz na Plaży Miejskiej w Gdyni oraz okrzyk spikera „You are an IRONMAN!”.

W tym roku partnerem Enea IRONMAN Gdynia będzie Port Gdynia, który obchodzi jubileusz 100-lecia istnienia. Idealnie wpisuje się tym samym w myśl hasła przewodniego tegorocznych zawodów IRONMAN organizowanych w Polsce, którym jest „Rok Marzycieli”. Organizatorzy zawodów chcą w ten sposób przekazać, że za każdym wielkim osiągnięciem, na początku stoi zawsze marzenie. „Rok Marzycieli” ma też inspirować do podjęcia wyzwania, jakim jest ukończenie zawodów IRONMAN. Ta droga zaczyna się od marzenia, które następnie staje się celem, a w końcu - rzeczywistością. Dodatkowo, w każdym mieście wybrano jeden symbol, którego historia idealnie odzwierciedla realizację wielkiego marzenia. W Gdyni jest to właśnie Port Gdynia.

Aleksander Wicka, Port Gdynia S.A.
Fascynująca historia Portu Gdynia, dzięki któremu powstało miasto Gdynia, pokazuje, że za każdym wielkim projektem stoją ludzie, ich pasje oraz marzenia. Ten rok jest bardzo ważny dla Portu Gdynia, który obchodzi właśnie jubileusz 100-lecia. Od zawsze Port Gdynia budował przyszłość nie tylko biznesu, gospodarki, miasta, ale także środowisk sportowych. Kiedyś Port stworzył to piękne miasto i dał pracę ludziom, a teraz wraz z rozwojem cywilizacji, kolejnym elementem odpowiedzialności za region jest wsparcie społeczności lokalnych i pracowników, w tym licznych inicjatyw zarówno kulturalnych jak i sportowych. Marzenia są po to by je spełniać, dlatego mamy ogromną przyjemność jako Port Gdynia być partnerem tego wyjątkowego wydarzenia. Niech budowniczy Portu Gdynia będą dla nas wszystkich inspiracją i dowodem, że nie ma rzeczy niemożliwych.

 

 

W ramach święta triathlonu w Gdyni, oprócz rywalizacji na pełnym dystansie IRONMAN, zawodnicy tradycyjnie będą mogli wystartować w Enea IRONMAN 70.3 Gdynia, Sprint Triathlon Gdynia oraz już w piątek, w specjalnym nocnym biegu na 5 kilometrów – Abbott Night Run, z metą na Plaży Miejskiej. Przygotowano także zawody dla dzieci i młodzieży – Kids Aquathlon Gdynia, których partnerem również będzie Port Gdynia.

Michał Drelich, dyrektor Enea IRONMAN Gdynia
„Rok Marzycieli” to hołd dla wszystkich zawodników, którzy miesiącami, a czasem latami przygotowują się do swojego startu. Realizacja marzenia, jakim jest ukończenie zawodów IRONMAN, jest możliwa dzięki olbrzymiej determinacji i konsekwentnej realizacji, krok po kroku, określonego planu. Identyczna sytuacja miała miejsce w przypadku Portu Gdynia. Najpierw było marzenie o powstaniu okna na świat, a teraz dzięki wytrwałości, jeden z symboli miasta, obchodzi 100-lecie istnienia. Składamy ogromne gratulacje i cieszymy się, że zawody Enea IRONMAN Gdynia zyskały takiego partnera.

 

 

W trakcie weekendu 6-7 sierpnia, sporo atrakcji czeka na wszystkich, którzy postanowią odwiedzić triathlonowe miasteczko zlokalizowane na Plaży Miejskiej w Gdyni. Na zawodników, kibiców oraz turystów czekać będzie, między innymi, „Strefa Edukacyjna dla dzieci” przygotowana przez Port Gdynia. Warto będzie też zajrzeć do Strefy Expo, gdzie szereg wystawców zaprezentuje nowinki sportowe nie tylko ze świata triathlonistów. Swoje stoisko przygotuje również nowy partner gdyńskich zawodów.

SPONSOR TYTULARNY

PARTNER GŁÓWNY

SPONSOR OFICJALNY

SPONSORZY

PARTNERZY MEDIALNI