Olimpijczycy wystartują w Enea IRONMAN 70.3 Gdynia!

Dodane przez lukasz - czw., 01/20/2022 - 11:06
Znamy nazwiska pierwszych zawodników PRO, którzy będą walczyć o zwycięstwo w tegorocznych zawodach Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Swój udział potwierdziło triathlonowe małżeństwo: Rachel Klamer z Holandii oraz Richard Murray z RPA. Oboje to utytułowani sportowcy z sukcesami w Igrzyskach Olimpijskich.

Jubileuszowa, 10. edycja zawodów triathlonowych w Gdyni zbliża się wielkimi krokami. Już 7 sierpnia 2022 r. podczas Enea IRONMAN Gdynia na zawodników, kibiców oraz turystów czekać będzie wiele atrakcji i niespodzianek. Najważniejszym wydarzeniem będzie oczywiście rywalizacja na pełnym dystansie IRONMAN oraz tradycyjnej „połówce”, która nieprzerwanie od 2013 roku cieszy się ogromnym uznaniem wśród uczestników.

Sporą gratką dla wszystkich jest zawsze wyścig Enea IRONMAN 70.3 Gdynia z udziałem triathlonistów PRO. W Gdyni startowały już największe gwiazdy, takie jak Jan Frodeno, Daniela Ryf, Boris Stein, Lisa Norden czy Timothy O`Donnell. Tuzów triathlonowego świata nie zabraknie również i tym razem. Start potwierdzili już Rachel Klamer oraz Richard Murray. Holenderka to trzykrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich. Podczas zawodów w Londynie była 36., w Rio de Janeiro 10., a podczas ostatnich IO w Tokio była już na 4. miejscu. Jej mąż reprezentując Republikę Południowej Afryki zajął 17. pozycję podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie oraz 4. miejsce w IO w Rio de Janeiro. Z udziału w zawodach w Tokio wykluczył go uraz.

Klamer i Murray potwierdzili swój start w Enea IRONMAN 70.3 Gdynia podczas oficjalnej prezentacji IRONMAN Poland 2022.

Rachel Klamer, triathlonistka PRO
Enea IRONMAN 70.3 Gdynia, to nasz pierwszy zaplanowany start na ten sezon. Do tej pory nie mówiliśmy publicznie o naszych planach startowych na 2022 rok, zawody w Gdyni są więc pierwsze. Jesteśmy przekonani, że trasa na pewno nie będzie łatwa, dlatego czas najwyższy odkurzyć rower i mocno trenować.

 

 

Richard Murray, triathlonista PRO
To będzie dopiero nasz drugi start na dystansie „połówki”. Do tej pory tylko raz startowaliśmy w takim wyścigu na Słowacji, ale jeżeli chodzi o zawody IRONMAN, to dla nas obojga, będzie to debiut. To na pewno będzie bardzo ekscytujące. Dodatkowo po raz pierwszy będziemy w Polsce, chcemy poznać Wasz kraj oraz zobaczyć Gdynię. Już nie możemy się doczekać.

 

 

Triathloniści zdradzili również, że do rywalizacji w Gdyni będą przygotowywać się wspólnie.

Richard Murray, reprezentant Republiki Południowej Afryki
Trenujemy, żyjemy, śpimy, jemy, a nawet oddychamy razem i tak od prawie ośmiu już lat. Wiele osób mogłoby zakładać, że Rachel nie będzie w stanie trenować razem ze mną, ale ona jest bardzo silną osobą. Mało tego, bardzo często to ona jest przede mną i nadje tempo naszym wspólnym treningom. Oczywiście są sesje, które wykonujemy osobno, ale zwykle jesteśmy razem.

 

 

Rachel Klamer, reprezentantka Holandii
To jest bardzo fajne i dodatkowo motywujące. Jeśli jedno z nas nie ma za bardzo ochoty na trening, to druga osoba na pewno zachęci i doda otuchy. To działa w obie strony. Odnajdujemy wiele korzyści ze wspólnych treningach i bardzo się z tego cieszymy.

 

 

Profesjonalni sportowcy podzielili się również radą z osobami, które planują rozpocząć swoją przygodę z triathlonem, na przykład podczas tegorocznych zawodów IRONMAN Poland.

Rachel Klamer, uczestniczka Enea IRONMAN 70.3 Gdynia
Najważniejsza sprawa, to czerpać radość i satysfakcję ze startu. Jeśli triathlon przypadnie Ci do gustu, trenuj z grupą innych ludzi, dzięki temu czas w miłym towarzystwie płynie szybciej.

 

 

Richard Murray, Enea IRONMAN 70.3 Gdynia
Trzeba po prostu podjąć decyzję i rozpocząć treningi. Jeśli planujecie po raz pierwszy wystartować w zawodach IRONMAN, dla przykładu w Gdyni, to pamiętajcie, by dobrze się przy tym bawić. Postarajcie się dać z siebie wszystko, ale ważne, by linię mety przekraczać z uśmiechem na ustach. W trakcie samych zawodów korzystajcie z uroków krajobrazu podczas jazdy na rowerze czy w trakcie biegu, cieszcie się również etapem pływackim. Podsumowując ważne, by zawody triathlonowe dały Wam sporo satysfakcji.

 

 

Pierwsza okazja do startu w cyklu IRONMAN Poland już 12 czerwca podczas Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw. Na uczestników zmagań czeka ponownie „połówka” IRONMAN oraz dystans olimpijski. Jeśli potrzebujecie więcej czasu na przygotowania do startu, to idealnym rozwiązaniem będzie udział w Enea IRONMAN Gdynia – 8 sierpnia 2022 roku. Ostatnią szansą na rywalizację w triathlonowym wyzwaniu w Polsce tej międzynarodowej marki, będzie IRONMAN 70.3 Poznań, który zaplanowano 4 września 2022.

Tradycyjnie na najlepszych triathlonistów startujących w zawodach IRONMAN Poland czekać będą sloty na Mistrzostwa Świata IRONMAN i IRONMAN 70.3.

Rejestracja do zawodów IRONMAN Poland prowadzona jest w portalu SlotMarket.pl.

SPONSOR TYTULARNY

PARTNER GŁÓWNY

SPONSOR OFICJALNY

SPONSORZY

PARTNERZY MEDIALNI