ŁUKASZ MALACZEWSKI: START W IRONMAN TO OGROMNA RADOŚĆ

Dodane przez lukasz - pon., 02/08/2021 - 14:57
Łukasz Malaczewski to fizjoterapeuta, triathlonista amator oraz założyciel fundacji „FizjoTRIterapia. Follow Your Dreams”. Od kilku lat regularnie bierze udział w zawodach z cyklu IRONMAN organizowanych w Gdyni. Dwa razy pokonał też trasę Enea IRONMAN 70.3 Gdynia razem z niepełnosprawnym dzieckiem – Jasiem Kmieciem. Zapytaliśmy Łukasz Malaczewskiego, co najbardziej pamięta ze swoich triathlonowych startów.
Łukasz Malaczewski, uczestnik IRONMAN 70.3 Gdynia
W zawodach IRONMAN w Gdyni startowałem aż sześciokrotnie. Dwukrotnie miałem przyjemność startować z Jasiem Kmieciem, niepełnosprawnym chłopcem, który kiedyś zapragnął biegać. Niestety nie było to możliwe, ale wspólnie mogliśmy brać udział w zawodach. Jaś trasę pływacką pokonywał w pontonie, który ciągnąłem. Trasę rowerową w przyczepce, a biegową w wózku, który pchałem. To były jedne z najpiękniejszych chwil w jego życiu. Starty w triathlonie dawały mu ogromną radość. Wsparcie i doping kibiców były naprawdę niesamowite.

 

 

Łukasz Malaczewski ma również nadzieję, że w tegorocznych zawodach uda mu się wystartować na pełnym dystansie IRONMAN Gdynia.

Łukasz Malaczewski
Kiedyś taki start był naszym wspólnym marzeniem, by pokonać pełen dystans razem z Jasiem. Niestety śmierć Jasia pokrzyżowała nam te plany i nigdy już nam się to nie uda, ale jeśli będę mógł, to wezmę udział w IRONMAN Gdynia w sezonie 2021. Zachęcam więc wszystkich do treningów i do zobaczenia 8 sierpnia w Gdyni.

 

 

SPONSOR TYTULARNY

PARTNER STRATEGICZNY

SPONSORZY OFICJALNI

SPONSORZY

PARTNERZY MEDIALNI