Już w niedzielę Enea IRONMAN Gdynia! Zmiany w komunikacji!

Dodane przez lukasz - śr., 08/03/2022 - 11:59
Wielkimi krokami zbliża się jubileuszowa edycja gdyńskich zawodów triathlonowych. Już w najbliższą niedzielę (7 sierpnia) 10. edycja Enea IRONMAN Gdynia. W związku z zawodami przygotowano zmiany w organizacji ruchu.

W niedzielę (7 sierpnia) o godz. 6:00 rano pierwsi zawodnicy rozpoczną triathlonową rywalizację. Do pokonania będzie 3,8 km pływania, 180 km na rowerze oraz 42,2 km trasy biegowej. Zmagania uczestników Enea IRONMAN Gdynia potrwają do godz. 22:00, kiedy spodziewany jest ostatni zawodnik na mecie zlokalizowanej na Plaży Miejskiej w Gdyni.

W związku z rywalizacją triathlonistów, mieszkańcy Gdyni oraz turyści mogą spodziewać się okresowych zmian komunikacyjnych. Organizacja tak ogromnego wydarzenia, w którym bierze udział ponad 2 tysiące uczestników, zawsze wiąże się z czasowymi zamknięciami dróg.

Wyłączenia dróg i zmiany w komunikacji miejskiej rozpoczną się od piątku późnym wieczorem oraz będą dotyczyć soboty i niedzieli. Poszczególne odcinki będą sukcesywnie udrażniane po ich opuszczeniu przez ostatniego uczestnika rywalizacji.

Piątek (5 sierpnia)

W związku z biegiem ulicznym Abbott Night Run, w godzinach 21:30-23:30 nastąpi zamknięcie ulic: Karola Olgierda Borcharda, Armii Krajowej, Świętojańskiej, al. Marsz. Piłsudskiego.

Sobota (6 sierpnia)

W sobotę do rywalizacji przystąpią uczestnicy Sprint Triathlon Gdynia, w związku z tym w godzinach 7:30-11;30 zamknięte zostaną następujące odcinki dróg w Gdyni: skwer Kościuszki, ul. Świętojańska, ul. inż. Tadeusza Wendy, ul. Chrzanowskiego, ul. Polska (jezdnia południowa bez wjazdu na Rondo Karlskorona oraz przejazd na jezdnię północną na wysokości ul. Celnej), ul. Janka Wiśniewskiego (jezdnia północna, nawrót przed Estakadą oraz jezdnia południowa), ul. Jana z Kolna, plac Kaszubski.

Niedziela (7 sierpnia)

W związku z zawodami Enea IRONMAN Gdynia, zamknięte zostaną następujące ulice:

6:00-22:30: skwer Kościuszki, ul. 10 Lutego, Władysława IV, al. Zwycięstwa,

6:00-12.00: ul. Stryjska, ul. Łużycka, ul Małokacka, ul. Chwarznieńska, ul. Wiczlińska,

6:30-16.00: ul. Marszewska, ul. Chylońska, ul. Wejherowska,

10:00-16.00: ul. Jałowcowa, ul. Jaskółcza, ul. Kartuska,

7:00-13:30: ul. Kielnieńska, ul. Partyzantów Koleczkowskich, ul. Oliwska,

7:00-14:00: ul. Strażacka, ul. Gryfa Pomorskiego, ul. Czeczewska, ul. Gdańska, ul. Kielnieńska, ul. Szemudzka, ul. Gdyńska, ul. Kartuska, ul. Szemudzka, ul. Księdza Wincentego Tomaszewskiego.

7:30-15:00: ul. Wejherowska, DW 224, ul. Wejherowska, ul. Pomorska,

7:30-15:30: DW 218 do Koleczkowa,

10:30-16.30: ul. Morska, estakada Eugeniusza Kwiatkowskiego (jeden pas w kierunku Obwodnicy Trójmiasta), ul. Janka Wiśniewskiego (jeden pas kontra ruch), ul. Polska (kontra ruch na wysokości ul. Celnej oraz dalej zgodnie z ruchem), ul. Bernarda Chrzanowskiego, ul. Tadeusza Wendy, ul. Portowa, pl. Kaszubski, ul. Świętojańska, skwer Kościuszki.

Skwer Kościuszki będzie zamknięty w dniach 3-8.08.2022 roku od ulicy Waszyngtona. Możliwość wjazdu dla najemców możliwa będzie jedynie na podstawie przepustek dostępnych u ochrony.

Szczegółowe informacje nt. planowanych godzin zamknięcia poszczególnych ulic i zmian w komunikacji miejskiej, w czasie organizacji Enea IRONMAN Gdynia, można znaleźć na:

- www.zdiz.gdynia.pl

- zkmgdynia.pl

- www.ironmangdynia.pl

Informacje o utrudnieniach

Do dyspozycji zainteresowanych organizatorzy udostępnią specjalną infolinię. Tam na bieżąco będzie można dowiedzieć się o wprowadzonych zmianach w ruchu. Infolinia pod numerem telefonu 500 261 000 będzie czynna w piątek (5 sierpnia) w godz. 12:00-21:00, w sobotę (6 sierpnia) w godz. 9:00-20:00 oraz w niedzielę (7 sierpnia) w godz. 10:00-18:00.

Organizatorzy zawodów zachęcają również do korzystania z bezpłatnej nawigacji Waze, która w niedzielę, 7 sierpnia, będzie uwzględniała wyłączone odcinki dróg.

Cała trasa Enea IRONMAN Gdynia zostanie profesjonalnie zabezpieczona zgodnie z wymogami dotyczącymi organizacji imprez sportowych na świeżym powietrzu. Dodatkowo nad bezpieczeństwem czuwać będzie wykwalifikowana obsługa. Organizatorzy Enea IRONMAN Gdynia dołożą wszelkich starań, by rywalizacja triathlonistów była w jak najmniejszym stopniu uciążliwa dla mieszkańców Gdyni oraz turystów. Jednocześnie organizatorzy Enea IRONMAN Gdynia zachęcają wszystkich do kibicowania zawodnikom na trasie i wspierania ich podczas rywalizacji.

SPONSOR TYTULARNY

PARTNER GŁÓWNY

SPONSOR OFICJALNY

SPONSORZY

PARTNERZY MEDIALNI