IRONMAN Poland 2022 – machina rusza 2 listopada!

Dodane przez lukasz - śr., 10/20/2021 - 11:51
Znamy terminy otwarcia rejestracji na przyszłoroczne zawody pod szyldem IRONMAN w Polsce. Już 2 listopada uruchomione zostaną zapisy na Enea IRONMAN Gdynia, a 7 grudnia rozpocznie się przyjmowanie zgłoszeń na Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw. W obu przypadkach równolegle ruszą rejestracje na wyścigi towarzyszące.

Enea IRONMAN Gdynia

Wzorem tegorocznej rywalizacji, również w 2022 roku triathloniści będą mieli okazję do startu w Gdyni, w zawodach na pełnym dystansie IRONMAN. 7 sierpnia „ludzie z żelaza” będą mieli do pokonania 3,8 km pływania w Morzu Bałtyckim, 180 km jazdy na rowerze po pagórkowatej i malowniczej trasie po Kaszubach oraz 42,2 km biegu gdyńskimi ulicami. Finisz tradycyjnie będzie miał miejsce na Plaży Miejskiej, co jest gwarancją wielkich emocji potęgowanych aplauzem licznej grupy kibiców. Oczywiście, przyszłoroczna edycja imprezy to także zawody na dystansie tzw. połówki, czyli Enea IRONMAN 70.3 Gdynia oraz zmagania indywidualne i sztafetowe w Sprint Triathlon Gdynia.

Rejestracja na eventy w Gdyni rozpocznie się 2 listopada br. na portalu SlotMarket.pl.

Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw

Po sukcesie debiutanckiej edycji Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw, wielki triathlon powraca także do stolicy, a w jego programie znajdzie się też popularna „olimpijka”, czyli Citi Handlowy 5150 Warsaw. Emocje na stołecznych ulicach czekają nas już 12 czerwca 2022 roku. Poza pływaniem w Zalewie Zegrzyńskim i bardzo szybką trasą kolarską, największą atrakcją tej imprezy jest bez wątpienia odcinek biegowy, poprowadzony ulicami Starego i Nowego Miasta, z metą w Multimedialnym Parku Fontann. Te walory turystyczne sprawiły, że już w pierwszej edycji wydarzenia ponad 40% startujących stanowili goście z zagranicy, którzy przy okazji zawodów mogli poznać polską stolicę.

Rejestracja na eventy w Warszawie rozpocznie się 7 grudnia na portalu SlotMarket.pl.

Zmiany w 2022 roku

Organizatorzy imprez IRONMAN w Polsce planują w przyszłym roku kilka istotnych udogodnień dla zawodników, w porównaniu do tegorocznych zawodów w Gdyni i Warszawie.

Łukasz Maleszewski, rzecznik prasowy zawodów
Stopniowo będziemy odkrywać kolejne karty, ale już teraz mogę zdradzić, że planujemy dość istotnie zmodyfikować godziny startu poszczególnych wyścigów, aby były one bardziej przyjazne zarówno dla triathlonistów, jak i wspierających ich rodzin czy kibiców. Planujemy zatem nieco przesunąć godziny startów w Warszawie, aby ułatwić zawodnikom poranną logistykę związaną z dojazdem nad Zalew Zegrzyński. Natomiast w Gdyni można się spodziewać znaczącego przesunięcia godziny startu wyścigu Enea IRONMAN 70.3 Gdynia, dzięki czemu pierwsi zawodnicy finiszować będą w godzinach okołopołudniowych, co pozwoli większej grupie kibiców podziwiać ich na mecie.

 

 

Organizatorzy liczą także, że przyszły sezon będzie już w znacznie mniejszym stopniu naznaczony ograniczeniami wynikającymi z pandemii COVID-19. Dzięki temu obie imprezy będą mogły zagwarantować zawodnikom i kibicom podobny, a nawet wyższy poziom emocji, atrakcji i komfortu, jak przed pandemią.

Nadal najtaniej w Europie

Przygotowania i start w zawodach triathlonowych wiążą się nierzadko z dość dużymi nakładami finansowymi ze strony uczestników. Jednocześnie realizacja tak skomplikowanych zawodów w dużych miastach, uwzględniając najwyższe standardy organizacyjne IRONMAN, pociąga za sobą ogromne koszty organizacyjne.

Łukasz Maleszewski, rzecznik prasowy zawodów
Robimy wszystko, aby pomimo stałego i coraz szybszego wzrostu kosztów organizacyjnych, utrzymać ceny pakietów startowych na możliwie atrakcyjnym poziomie. Mogę zapewnić, że w sezonie 2022 polskie imprezy IRONMAN i IRONMAN 70.3 będą nadal najtańsze w Europie, choć wpisowe nieznacznie wzrosną względem cen z minionego sezonu. Miła niespodzianka czeka zawodników startujących w Citi Handlowy 5150 Warsaw – tam bowiem planujemy nieznacznie obniżyć cenę za udział w zawodach. Natomiast opłaty startowe Sprint Triathlon Gdynia pozostaną na niezmienionym poziomie. Mamy nadzieję, że to będzie dodatkowa zachęta dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z triathlonem i chcą zmierzyć się z tymi krótszymi dystansami.

 

 

Podobnie jak w poprzednich latach, najlepszy zawodnicy z poszczególnych kategorii wiekowych na zawodach w Warszawie i Gdyni będą mogli uzyskać tzw. „sloty” uprawniające do startu w Mistrzostwach Świata IRONMAN lub IRONMAN 70.3. Zarówno na pełnym dystansie w Gdyni, jak i na obu „połówkach”, do zdobycia będzie minimum 30 slotów.

The IRONMAN Group, właściciel marek IRONMAN, IRONMAN 70.3 oraz 5150 Triathlon Series, to największy operator masowych imprez sportowych na świecie, obsługujący rocznie ponad 1 mln uczestników imprez ze swojego globalnego portfolio. W 2022 roku w Polsce odbędą się 4 wyścigi pod szyldem IRONMAN:

  • Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw – 12 czerwca 2022;
  • Citi Handlowy 5150 Warsaw – 12 czerwca 2022;
  • Enea IRONMAN Gdynia – 7 sierpnia 2022;
  • Enea IRONMAN 70.3 Gdynia – 7 sierpnia 2022.

Rejestracja do wszystkich imprez IRONMAN w Polsce odbywa się na platformie SlotMarket.pl.

SPONSOR TYTULARNY

PARTNER GŁÓWNY

SPONSOR OFICJALNY

SPONSORZY

PARTNERZY MEDIALNI