Indoor Triathlon Series Gdynia za nami. Ostatnie zawody 21 marca w Piasecznie!

Dodane przez lukasz - pon., 03/08/2021 - 14:00
Magdalena Lenz oraz Łukasz Sosnowski zwyciężyli w Indoor Triathlon Series w Gdyni. Rywalizacja na obiektach Akademii Marynarki Wojennej była niezwykle zacięta. Ostatnia szansa na udział w zawodach triathlonowych „pod dachem”, w niedzielę 21 marca w Piasecznie.

Organizatorem zawodów Indoor Triathlon Series jest Polski Związek Triathlonu we współpracy z agencją Sport Evolution, odpowiadającą za przygotowanie rywalizacji spod szyldu IRONMAN w Polsce. Uczestnicy startujący na obiektach Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni mieli do pokonania 600 metrów płynąc, 15 kilometrów na rowerach i na zakończenie 3 kilometry biegu.

Wśród kobiet zwyciężyła Magdalena Lenz (Tri Starogard Gdański), która całą trasę pokonała w 49:53. Wyprzedziła Kingę Lorek (Beko Team), która na mecie zameldowała się w czasie 51:18. Na trzecim miejscu uplasowała się Monika Pieniążkiewicz (Team Zoot) 51:33.

Magdalena Lenz
Magdalena Lenz, zwyciężczyni Indoor Triathlon Series Gdynia
Przede wszystkim cieszę się, że zawody się odbyły, ponieważ żyjemy w trudnych, pandemicznych czasach. Organizacja była na wysokim poziomie, wszystko przebiegło bardzo sprawnie. Obiekty Akademii Marynarki Wojennej są super miejscem do takiej rywalizacji. Jestem oczywiście zadowolona z osiągniętego wyniku, choć liczyłam na nieco lepsze pływanie. Udział w zawodach Indoor Triathlon to z jednej strony oderwanie od monotonnych treningów, a z drugiej sprawdzenie aktualnej formy, jakie są efekty dotychczasowej pracy. Wiadomo też, że rywalizacja na zawodach powoduje, że możemy osiągnąć więcej niż podczas mocniejszego treningu.

Najszybszym w kategorii mężczyzn okazał się Łukasz Sosnowski (Endure Team), który ukończył rywalizację w czasie 44:31. Wyprzedził drugiego na mecie Jakuba Goszkę o zaledwie 14 sekund. Trzeci zameldował się Mateusz Mikołajczak, który uzyskał czas 45:27.

Łukasz Sosnowski, zwycięzca Indoor Triathlon Gdynia
Łukasz Sosnowski, zwycięzca Indoor Triathlon Gdynia.
Warunki były identyczne jak rok temu, a do tego na liście startowej była cała obsada podium z poprzedniej edycji. Zająłem wtedy drugie miejsce, wyprzedził mnie Piotr Łazaronek, a na trzecim miejscu uplasował się Jakub Goszka. W tym roku ponownie byliśmy na liście startowej, zapowiadało się więc, że będziemy mieli kolejną okazję do sprawdzenia się i rywalizacji. Walka była zacięta, bardzo niewiele dzieliło nas na mecie. Gdy później analizowałem sobie całą sytuację, to z moich obliczeń wyszło, że to pierwsze miejsce „wyrwałem” na ostatnich 500 metrach biegu.

W niedzielę 21 marca ostatnia szansa, by sprawdzić swoją formę podczas zawodów Indoor Triathlon Series w Piasecznie. Rywalizacja odbędzie się na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W sumie przygotowano 132 miejsca. Pozostały jeszcze 22 pakiety startowe w cenie 100 zł, pozostałe są w dostępne za 120 zł. Warunkiem uczestnictwa w Indoor Triathlon Series jest posiadanie aktualnej licencji rocznej Polskiego Związku Triathlonu.

Pakiet startowy obejmuje ubezpieczenie, numer startowy, czepek, kubek ekologiczny oraz pamiątkowy medal dla każdego zawodnika, który ukończy rywalizację. Zawody odbędą się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Zapisy na zawody Indoor Triathlon Piaseczno prowadzone są na platformie SlotMarket.pl.