Historyczny weekend w Gdyni!

Dodane przez lukasz - czw., 08/05/2021 - 16:14
Już tylko godziny dzielą nas od historycznego wydarzenia – pierwszej w Polsce edycji legendarnego dystansu IRONMAN. Ponad 700 triathlonistów z 33 krajów wystartuje w Enea IRONMAN Gdynia. Zawodnicy, którzy zdecydowali się podjąć wyzwanie, będą mieli 16 godzin na pokonanie tego morderczego dystansu. W czwartek odbyła się oficjalna konferencja prasowa zapowiadająca zawody.

Enea IRONMAN Gdynia to 3,8 km pływania w Morzu Bałtyckim, następnie 180 km etapu kolarskiego po malowniczej i pagórkowatej trasie na Kaszubach, a na koniec maraton, czyli bieg ulicami Gdyni o długości 42,2 kilometra. Meta, tradycyjnie już w przypadku zawodów triathlonowych w Gdyni, zlokalizowana będzie na Plaży Miejskiej. Na specjalnie przygotowanym dobiegu i trybunach kibice, do późnych godzin nocnych, będą więc mogli oklaskiwać śmiałków, którzy po przekroczeniu mety usłyszą charakterystyczny okrzyk spikera „You are an IRONMAN!”.

Michał Drelich, dyrektor Enea IRONMAN Gdynia
Gdynia kocha triathlon i kocha spełniać marzenia. Jesteśmy niezwykle szczęśliwi i dumni, że pierwszy raz w historii triathlonu w Polsce, zawodnicy będą mogli się ścigać na pełnym dystansie IRONMAN. Bardzo dziękuję wszystkim osobom i partnerom, którzy są zaangażowani w przygotowanie tego wydarzenia.

 

 

To będzie już dziewiąta edycja zawodów triathlonowych w Gdyni, a siódma pod szyldem IRONMAN, ale pierwszy raz w historii, oprócz bardzo dobrze znanych zawodów Enea IRONMAN 70.3 Gdynia, będzie również pełen dystans IRONMAN.

Bartosz Bartoszewicz, Wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia
Jesteśmy dumni, że pierwsza, historyczna edycja pełnego dystansu IRONMAN będzie miała miejsce właśnie w Gdyni. Gdynia to miasto otwarte, w którym staramy się, żeby każdy czuł się dobrze. W zawodach Enea IRONMAN Gdynia startuje wielu zawodników z zagranicy. Z roku na rok liczba obcokrajowców rośnie, co pokazuje, że Gdynia jest dla wszystkich idealnym miejscem nie tylko do życia czy wypoczynku, ale też do rywalizacji sportowej.

 

 

W tegorocznej edycji Enea IRONMAN Gdynia wystartuje ponad 3500 uczestników. W najbliższych dniach Gdynia ponownie stanie się stolicą polskiego triathlonu. Organizacja takiego wydarzenia wymaga mocnego wsparcia ze strony sponsorów i partnerów.

Mateusz Pilarczyk, biuro prasowe Enei
Enea od lat wspiera zawody triathlonowe w całej Polsce, co wpisuje się w nasze zaangażowanie w popularyzację aktywności fizycznej. W Gdyni jesteśmy obecni już od siedmiu lat i cieszymy się, że współtworzymy wydarzenie, które zapisze się w historii polskiego triathlonu. Już w niedzielę, po raz pierwszy w kraju, rozegrane zostaną zawody na pełnym dystansie IRONMAN.

 

 

Organizatorzy Enea IRONMAN Gdynia nie zapomnieli również o wielu atrakcjach dla kibiców. Już od piątku na Plaży Miejskiej funkcjonować będzie Rodzinna Strefa Enei, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie skimboard, gry eko, eksperymenty, trenażery ruchu oraz wiele innych atrakcji. Chętni będą również mogli wziąć udział w akcji „Twoje waty, Twoje pomoc”. Dzięki ćwiczeniom na ergometrze wioślarskim lub rowerze stacjonarnym, każdy będzie mógł pomóc w zbieraniu kilowatogodzin, które następnie zostaną przeliczone na pieniądze przekazane instytucjom charytatywnym.

Szczegółowy program Enea IRONMAN Gdynia dostępny jest TUTAJ.

SPONSOR TYTULARNY

PARTNER GŁÓWNY

SPONSOR OFICJALNY

SPONSORZY

PARTNERZY MEDIALNI