Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia!

Dodane przez lukasz - czw., 07/29/2021 - 10:16
Historyczna edycja pełnego dystansu IRONMAN w Polsce zbliża się wielkimi krokami. Do startu w Enea IRONMAN Gdynia pozostały już mniej niż dwa tygodnie. To 8 sierpnia na Plaży Miejskiej w Gdyni pierwsi triathloniści, przekraczając linię mety, usłyszą charakterystyczny okrzyk spikera „You are an IRONMAN!”. W związku z zawodami przygotowano zmiany w organizacji ruchu.

W niedzielę 8 sierpnia o godz. 6:00 rano pierwsi zawodnicy rozpoczną triathlonową rywalizację. Do pokonania będzie 3,8 km pływania, 180 km na rowerze oraz 42,2 km trasy biegowej. Zmagania uczestników Enea IRONMAN Gdynia potrwają do godz. 23:30, kiedy spodziewany jest ostatni zawodnik na mecie, na Plaży Miejskiej w Gdyni.

W związku z rywalizacją triathlonistów, mieszkańcy Gdyni oraz turyści mogą spodziewać się okresowych zmian komunikacyjnych. Organizacja tak ogromnego wydarzenia, w którym bierze udział prawie 3 tysiące uczestników, zawsze wiąże się z czasowymi zamknięciami dróg. W przypadku Enea IRONMAN Gdynia, w największym stopniu dotyczyć będą one Alei Jana Pawła II, która zostanie częściowo lub całkowicie wyłączona z ruchu w dniach 2-10 sierpnia.

Pozostałe wyłączenia dróg i zmiany w komunikacji miejskiej ograniczą się do soboty i niedzieli, a poszczególne odcinki będą sukcesywnie udrażniane po ich opuszczeniu przez ostatniego uczestnika rywalizacji.

Kulminacyjnym punktem już 9. edycji dorocznego święta triathlonu w Gdyni, jest niedziela. To wtedy odbywa się rywalizacja na dwóch głównych dystansach: Enea IRONMAN Gdynia oraz Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Jednak już w sobotę kibice zobaczą triathlonistów przemierzających ulice Gdyni. Będą to sportowcy startujący w Sprint Triathlon Gdynia, najkrótszej rywalizacji, na którą składa się 750 metrów pływania, 20 km trasy kolarskiej oraz 5 km biegu. Zwycięzcy dystansu sprinterskiego medale odbiorą tego samego dnia na Plaży Miejskiej w Gdyni o godz. 12:30.

W piątek zaplanowana została rywalizacja najmłodszych sportowców. W Kids Aquathlon Gdynia wystartuje ponad 600 uczestników. Po raz pierwszy najlepsi zawodnicy otrzymają tytuły Mistrzów Polski w Aquathlonie, przyznawane przez Polski Związek Triathlonu. Rywalizacja dzieci i młodzieży rozpocznie się o godz. 14:00 na Plaży Miejskiej w Gdyni. Ceremonię dekoracji Kids Aquathlon Gdynia – Mistrzostwa Polski w Aquathlonie zaplanowano na godz. 19:00.

W niedzielę kibiców czeka najwięcej atrakcji z rywalizacją profesjonalnych triathlonistów na czele. Do tego poznamy zwycięzców pierwszego, historycznego dystansu IRONMAN organizowanego w naszym kraju. Pierwszy zawodnik Enea IRONMAN Gdynia spodziewany jest na mecie około godz. 15:30. Nie tylko dlatego warto w tym czasie pojawić się na Plaży Miejskiej w Gdynia. W oczekiwaniu na triumfatora najdłuższego dystansu, kibice będą mogli podziwiać pokaz akrobatycznych ewolucji lotniczych w wykonaniu Łukasza Czepieli, Mistrza Świata Red Bull Air Race w klasie Challenger.

Przez cały weekend podczas Enea IRONMAN Gdynia, na wszystkich kibiców oraz turystów czeka wiele atrakcji. Już od piątku na Plaży Miejskiej w Gdyni działać będzie Strefa Rodzinna Enei, w której najmłodsi miło spędzą czas, a dorośli będą mogli wziąć udział w akcji charytatywnej „Twoje waty, Twoja pomoc”. Dzięki ćwiczeniom na ergometrze wioślarskim lub rowerze stacjonarnym każdy będzie mógł pomóc w zbieraniu kilowatogodzin, które następnie zostaną przeliczone na pieniądze przekazane instytucjom charytatywnym.

Najwytrwalsi kibice będą mogli również oklaskiwać ostatniego triathlonistę, który wbiegnie na metę Enea IRONMAN Gdynia. Ostatnia osoba, która będzie finiszować i usłyszy legendarny okrzyk spikera „You are an IRONMAN!”, spodziewana jest około godz. 23:30. W tym czasie większość ulic w Gdyni zostanie już odblokowanych i komunikacja zostanie przywrócona.

Szczegółowe informacje nt. planowanych godzin zamknięcia poszczególnych ulic i zmian w komunikacji miejskiej w czasie organizacji Enea IRONMAN Gdynia można będzie znaleźć na:

- www.zdiz.gdynia.pl

- zkmgdynia.pl

- www.ironmangdynia.pl.

Cała trasa Enea IRONMAN Gdynia zostanie profesjonalnie zabezpieczona zgodnie z wymogami dotyczącymi organizacji imprez sportowych na świeżym powietrzu. Dodatkowo nad bezpieczeństwem czuwać będzie wykwalifikowana obsługa. Organizatorzy Enea IRONMAN Gdynia dołożą wszelkich starań, by rywalizacja triathlonistów była w jak najmniejszym stopniu uciążliwa dla mieszkańców Gdyni oraz turystów. Wszystkie zmiany w organizacji ruchu będą uwzględnione oraz na bieżąco aktualizowane w popularnych aplikacjach do nawigacji GPS, takich jak: Waze oraz Yanosik. Jednocześnie organizatorzy Enea IRONMAN Gdynia zachęcają wszystkich do kibicowania zawodnikom na trasie i wspierania ich podczas rywalizacji.

SPONSOR TYTULARNY

PARTNER GŁÓWNY

SPONSOR OFICJALNY

SPONSORZY

PARTNERZY MEDIALNI