Andreas Dreitz faworytem Enea IRONMAN 70.3 Gdynia

Dodane przez lukasz - wt., 08/03/2021 - 14:24
Ponad 3 tysiące triathlonistów weźmie udział w tegorocznych zawodach Enea IRONMAN Gdynia. Już w najbliższy weekend, po raz pierwszy w Polsce, zawodnicy wystartują na legendarnym dystansie IRONMAN. Rywalizować też będą na trasie o połowę krótszej. Faworytem do zwycięstwa w Enea IRONMAN 70.3 Gdynia jest Andreas Dreitz z Niemiec.

Na ten moment z utęsknieniem czekali wszyscy pasjonaci sportowej rywalizacji. Już niespełna tydzień dzieli nas od rozpoczęcie wielkiego święta triathlonu. Od najbliższego piątku aż do niedzieli Gdynia ponownie będzie triathlonową mekką, do której swe kroki kierują zawodniczki i zawodnicy praktycznie z całego świata. Na śmiałków, którzy podejmą legendarne wyzwanie i bladym świtem rozpoczną zmagania z trasą Enea IRONMAN Gdynia, czeka ogromna satysfakcja i potężna dawka endorfin, gdy wbiegając na metę usłyszą charakterystyczny okrzyk spikera: „You are an IRONMAN!”. Zdaniem wielu, emocje towarzyszące tej chwili, zostają w pamięci triathlonisty na zawsze.

Michał Drelich, dyrektor Enea IRONMAN Gdynia
Już po raz dziewiąty będziemy świadkami triathlonowego święta, które na stałe wpisało się w krajobraz Gdyni. Triathloniści z kilkudziesięciu krajów rywalizować będą w zawodach organizowanych w Polsce, w ramach globalnej serii IRONMAN. Tym razem, oprócz znanych już wszystkim zawodów Enea IRONMAN 70.3 Gdynia, po raz pierwszy będzie można zmierzyć się z legendarnym dystansem IRONMAN. To wyjątkowa chwila dla nas, ale i całego polskiego środowiska triathlonowego. Dzięki wysiłkom wielu osób oraz ogromnemu wsparciu ze strony władz miasta, naszych sponsorów i partnerów, wspólnie tworzymy historię triathlonu w Polsce.

 

 

W pierwszej, polskiej edycji Enea IRONMAN Gdynia wystartuje ponad 700 triathlonistów, z czego aż 37% to obcokrajowcy. Dwa razy więcej uczestników będzie liczyć, bardzo dobrze już w Gdyni znany, dystans o połowę krótszy – Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Na trasie tzw. „połówki” rywalizować też oczywiście będą profesjonaliści. W elicie mężczyzn głównym faworytem do zwycięstwa i zgarnięcia nagrody finansowej w wysokości 2000 USD, jest Andreas Dreitz. Do największych sukcesów triathlonisty z Niemiec należy zaliczyć tytuł Mistrza Europy IRONMAN 70.3 w 2016 roku, 13. miejsce w Mistrzostwach Świata IRONMAN 2018 na Hawajach, zwycięstwo w Challenge Roth 2019 r.

Triathloniści zza naszej zachodniej granicy mają już bogatą historię sukcesów podczas Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Wystarczy wspomnieć, że wygrywali tu Diana Riesler, Nils Frommhold, Boris Stein i Jan Frodeno, a w ubiegłym roku Patrick Lange stanął na trzecim stopniu podium. O podtrzymanie tej znakomitej passy postara się główny faworyt tegorocznego wyścigu.

Andreas Dreitz, uczestnik Enea IRONMAN 70.3 Gdynia
Dostałem parę wskazówek od jednej czy drugiej osoby. Do każdego wyścigu podchodzę w ten sam sposób. Moim celem jest decydować o jego obliczu i walczyć o zwycięstwo.

 

 

W elicie kobiet o zwycięstwo i również czek na 2000 USD walczyć będzie, między innymi, Lucy Hall z Wielkiej Brytanii. To uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku. Brytyjka zajęła również 2. miejsce w IRONMAN 70.3 Dun Laoghaire w 2019 r. W tym samym roku wywalczyła także 4. miejsce podczas IRONMAN 70.3 Bahrain.

Szyki faworytom z zagranicy postarają się pokrzyżować triathloniści z Polski. W elicie mężczyzn wystartują: Robert Wilkowiecki, Bartosz Banach, Paweł Najmowicz, Tomasz Spaleniak, Krzysztof Hadas, Piotr Ławicki oraz Kacper Stępniak. W rywalizacji kobiet jedyną reprezentantką Polski będzie Aleksandra Jędrzejewska.

Zawodnicy elity rozpoczną swoje zmagania w niedzielę o godz. 6:00, zwycięzca Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powinien pojawić się na mecie, na Plaży Miejskiej w Gdyni, około godz. 9:30. Start dystansu IRONMAN został zaplanowany również w niedzielę, ale o godz. 7:00. Pierwszego zawodnika na mecie, kibice będą mogli oklaskiwać około godz. 15:30. Ostatni triathloniści Enea IRONMAN Gdynia, zameldują się na Plaży Miejskiej około godz. 23:30.

Weekend triathlonowych zmagań rozpocznie się już w piątek zawodami Kids Aquathlon Gdynia – Mistrzostwa Polski w Aquathlonie. Ponad 600 młodych uczestników startować będzie w dyscyplinie łączącej pływanie oraz bieg. Po raz pierwszy, dla najlepszych przygotowano tytuły Mistrzów Polskiw Aquathlonie przyznawane przez Polski Związek Triathlonu.

Tradycyjnie jako przedsmak niedzielnej rywalizacji, w sobotę, zaplanowano Sprint Triathlon Gdynia. To idealny wybór dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z triathlonem lub preferują szybkie i krótkie dystanse. Można startować indywidualnie lub zebrać trójkę znajomych i wziąć udział w rywalizacji sztafet, gdzie jeden uczestnik ma do pokonania wybrany etap triathlonowy.

Organizatorzy Enea IRONMAN Gdynia nie zapomnieli również o wielu atrakcjach dla kibiców. Już od piątku na Plaży Miejskiej funkcjonować będzie Rodzinna Strefa Enei, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie skimboard, gry eko, eksperymenty, trenażery ruchu oraz wiele innych atrakcji. Chętni będą również mogli wziąć udział w akcji „Twoje waty, Twoje pomoc”. Dzięki ćwiczeniom na ergometrze wioślarskim lub rowerze stacjonarnym, każdy będzie mógł pomóc w zbieraniu kilowatogodzin, które następnie zostaną przeliczone na pieniądze przekazane instytucjom charytatywnym.

Szczegółowy program Enea IRONMAN Gdynia dostępny jest TUTAJ.

SPONSOR TYTULARNY

PARTNER GŁÓWNY

SPONSOR OFICJALNY

SPONSORZY

PARTNERZY MEDIALNI