100 dni do jubileuszowej edycji zawodów w Gdyni!

Dodane przez n_admin - pt., 04/29/2022 - 14:32
Dokładnie 100 dni pozostało do wielkiego święta triathlonu w Gdyni. W dniach 5-7 sierpnia odbędzie się kolejna edycja Enea IRONMAN Gdynia. Dziś (29 kwietnia) uruchomiony został specjalny zegar odliczający ostatnie 100 dni do imprezy. Na Skwerze Kościuszki uroczyście otwarto także wystawę „10 lat triathlonu w Gdyni”.

Punktualnie o godz. 12:00 na Skwerze Kościuszki w Gdyni odsłonięty został charakterystyczny zegar – symbol IRONMAN, tzw. MDOT. Tym samym rozpoczęło się wielkie odliczanie do kolejnej edycji zawodów triathlonowych organizowanych w Gdyni, które zaplanowano na weekend 5-7 sierpnia.

Pierwsza zmagania triathlonowe zorganizowano w Gdyni w 2013 roku. Od 2015 roku impreza odbywa się pod szyldem legendarnej marki IRONMAN. W 2022 roku przypada więc jubileusz 10-lecia triathlonu w "mieście z morza i marzeń". Każdego roku, zdaniem wielu, najlepsza publiczność w Polsce kibicuje czołowym sportowcom w tej dyscyplinie na świecie.

Gdynia kocha triathlon i to nie jest tylko pusty slogan. Po 10 latach możemy z dumą powiedzieć, że mieszkańcy naszego miasta pokochali triathlon, a triathloniści pokochali Gdynian – mówi Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. - Zawody IRONMAN na stałe wpisały się do kalendarza największych wydarzeń sportowych nie tylko w Gdyni, ale też na terenie całego województwa pomorskiego. Cieszymy się bardzo, że jesteśmy gospodarzem tej światowej imprezy i wspólnie z uczestnikami możemy przeżywać te nieprawdopodobne emocje – dodaje Przemysław Dalecki.

Z okazji jubileuszu organizatorzy Enea IRONMAN Gdynia zapraszają wszystkich do obejrzenia wystawy „10 lat triathlonu w Gdyni”, która została oficjalnie otwarta na Skwerze Kościuszki w Gdyni. 

wystawa

Wystawa prezentuje najważniejsze momenty i najbardziej ekscytujące wydarzenia w historii gdyńskiej imprezy od 2013 roku do dziś.

- Pamiętam bardzo dobrze, jakie emocje towarzyszyły nam, gdy organizowaliśmy pierwszą edycję zawodów triathlonowych w Gdyni i dwa lata później, kiedy ogłaszaliśmy w Gdynia Arenie, że dołączamy do serii IRONMAN – wspomina Michał Drelich, dyrektor Enea IRONMAN Gdynia. – To były początki popularyzacji tej dyscypliny w Polsce, ludzie jeszcze wówczas często mylili triathlon z biathlonem! Po 10 latach imprezy triathlonowe odbywają się w całej Polsce, a w Gdyni wystartowała cała plejada polskich gwiazd, m.in. aktorzy Marcin Dorociński, Maciej Stuhr, Tomasz Karolak, Karolina Gorczyca, Katarzyna Glinka, dziennikarze Maciej Dowbor i Piotr Kraśko, muzycy tacy jak Katarzyna Stankiewicz czy Sidney Polak, jak i olimpijczycy: Robert Korzeniowski czy Paweł Korzeniowski i wielu, wielu innych. W Gdyni startowały też największe gwiazdy światowego triathlonu z Danielą Ryf i Janem Frodeno na czele. Ta wystawa pokazuje nie tylko zmagania celebrytów i wybitnych sportowców, ale też takie momenty, jak niski przelot Embraera 175 PLL LOT nad Zatoką Gdańską przed startem zawodów w 2015 roku. Naprawdę warto obejrzeć tę wystawę, bo wiele przez te 10 lat się działo. A mogę zapewnić, że nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa i zrobimy wszystko, żeby kolejne 10 lat było równie ekscytujące – podkreśla Michał Drelich.

 

Wystawa „10 lat triathlonu w Gdyni” jest bezpłatna i ogólnodostępna 24 godziny na dobę i będzie można ją obejrzeć na Skwerze Kościuszki do 7 sierpnia br.

Rejestracja na zawody IRONMAN Poland odbywa się w portalu SlotMarket.pl. Zawody Enea IRONMAN Gdynia są wspierane przez Samorząd Województwa Pomorskiego oraz Miasto Gdynia

SPONSOR TYTULARNY

PARTNER GŁÓWNY

SPONSOR OFICJALNY

SPONSORZY

PARTNERZY MEDIALNI