10 TYGODNI DO STARTU!

Dodane przez lukasz - czw., 05/27/2021 - 14:53
Po wielu trudnych miesiącach i stale zmieniającej się sytuacji epidemicznej w Polsce, nie ukrywamy naszego podekscytowania faktem, że już za 10 tygodni spotkamy się na Enea IRONMAN Gdynia i Enea IRONMAN 70.3 Gdynia.

Zdajemy sobie sprawę z Waszego ogromnego wysiłku włożonego w przygotowanie do startu w tych trudnych czasach. Nasz zespół również dwoi się i troi, by Wasz pobyt i start w Gdyni był niezapomnianym doświadczeniem.

Chcielibyśmy dzisiaj podzielić się z Wami kilkoma ważnymi informacjami dotyczącymi Enea IRONMAN Gdynia i Enea IRONMAN 70.3 Gdynia:

 • Wszystko jest na dobrej drodze do organizacji zawodów 8 sierpnia 2021 roku!
   
 • Organizacja wydarzeń sportowych nadal podlega pewnym ograniczeniom rządowym, ale obecna sytuacja wygląda pozytywnie. Jesteśmy przekonani, że - jeśli nie wydarzy się nic wysoce nieoczekiwanego - będziemy mogli zorganizować zawody zgodnie z planem i zapewnić wszystkim naszym zawodnikom, personelowi i wolontariuszom niezapomniany weekend pod szyldem IRONMAN - tak jak zrobiliśmy to w zeszłym roku!
   
 • Obecnie w Polsce mogą ścigać się grupy liczące 250 zawodników, startujące w określonych odstępach czasowych. W nadchodzących tygodniach spodziewamy się dalszego poluzowania tych przepisów, ale już teraz dostosowujemy swoje plany operacyjne w taki sposób, aby przeprowadzić zawody zgodnie z globalnymi wytycznymi IRONMAN Safe Return to Racing oraz krajowymi przepisami. W największym stopniu może to mieć wpływ na strefę startu i samą procedurę startu do wyścigu.
   
 • Oczywiście, należy spodziewać się pewnych dodatkowych środków bezpieczeństwa związanych z Covid-19, które przetestowaliśmy już w 2020 roku i nadal rozwijamy w oparciu o wytyczne Safe Return to Racing oraz nasze rosnące doświadczenie z różnych zawodów na całym świecie, odbywających się w czasie pandemii. Oprócz podstawowych środków sanitarnych, mogą one obejmować pewne zmiany i modyfikacje, jak chociażby odprawa techniczna online, zmodyfikowany proces Slot Allocation, zwiększona samoobsługa na punktach odżywiania czy zastąpienie Welcome Banquet przez specjalne kupony do lokalnych restauracji. Szczegółowe informacje na ten temat przekażemy bliżej terminu zawodów.
   
 • Wszystkie wytyczne dotyczące Covid-19, zarówno dla sportowców, jak i kibiców, zostaną również zawarte w Athlete Information Guide, który udostępnimy Wam poprzez email i opublikujemy do pobrania na naszej stronie internetowej.

Chcemy Was zapewnić, że choć niektóre aspekty mogą nadal nieznacznie różnić się od tego, do czego uczestnicy imprez IRONMAN są przyzwyczajeni od wielu lat, to pewne rzeczy pozostają niezmienne, w tym wsparcie dla Was - na trasie i poza nią - oraz nasze podekscytowanie, że już niebawem powitamy Was na mecie, na Plaży Miejskiej w Gdyni!

Niezależnie od pewnych różnic, wynikających z organizacji zawodów w czasie pandemii, Enea IRONMAN Gdynia i Enea IRONMAN 70.3 Gdynia zaoferują swoim zawodnikom to, co najważniejsze i co od lat przyciąga do Gdyni tysiące triathlonistów nie tylko z Polski, ale i z całego świata. Począwszy od zazwyczaj spokojnych o poranku wód Zatoki Gdańskiej, przez malowniczą trasę kolarską pełną pagórków, terenów zielonych i letnich pól na Kaszubach, po słynny podbieg na Świętojańskiej, Bulwary Nadmorskie i spektakularny finisz na plaży. W tym roku po raz pierwszy w historii impreza na mecie będzie trwała do późnych godzin nocnych, kiedy będziemy czekać na ostatnich zawodników na pełnym dystansie. #ciarki

Nie możemy doczekać się naszego spotkania w sierpniu, ale chcemy też zapewnić, że jesteśmy gotowi wesprzeć Was w przypadku problemów z udziałem w naszych zawodach, wynikających np. z ograniczeń w podróżach międzynarodowych, wymogów kwarantanny lub Waszego stanu zdrowia związanego z Covid-19. Wszelkie takie sprawy, w tym zapytania o możliwość przeniesienia startu na sezon 2022, są rozpatrywane indywidualnie przez nasz zespół, z którym możesz skontaktować się pod adresem gdynia@ironman.com lub gdynia70.3@ironman.com.

SPONSOR TYTULARNY

PARTNER GŁÓWNY

SPONSOR OFICJALNY

SPONSORZY

PARTNERZY MEDIALNI